آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

آدينه، 28 شهریور ماه 1399 = 18-09 2020

فقر و تنگدستی؛ خود‌کشی مرد میانسال در تهران

خبرگزاری هرانا – پنجشنبه ۲۷ شهریور، یک شهروند در تهران با پرتاب خود از روی پل به زندگی خود پایان داد. انگیزه اقدام به خودکشی این مرد میانسال مشکلات اقتصادی عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصر باختر، صبح روز پنجشنبه ۲۷ شهریورماه ۹۹، مردی با پرش از تقاطع جانبازان به زندگی خود پایان داد.

بر اساس این گزارش، این مرد میانسال قبل از خودکشی در گفتگو با شهروندانی که سعی در منصرف نمودن وی داشتند، دلیل این اقدام خود را فشار ناشی از مشکلات زندگی و مسائل اقتصادی عنوان نمود.

بر پایه این گزارش تلاش مردم برای انصراف این فرد ناموفق بوده و وی با پرش از ارتفاع پل به زندگی خود پایان داد.

در این گزارش اشاره ای به هویت این شهروند نشده است.


خودکشی جوان تحصیلکرده در ایران به دلیل بیکاری

خبرگزاری هرانا – جوانی اهل شهرستان پاوه واقع در استان کرمانشاه روز دوشنبه ۱۷ شهریورماه با اسلحه شکاری اقدام به خودکشی کرده و جان باخت. علت خودکشی این شهروند بیکاری و مشکلات اقتصادی عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۷ شهریورماه ۱۳۹۹، جوانی اهل شهرستان پاوه با اسلحه شکاری اقدام به خودکشی کرده و جان باخت.

علت خودکشی این شهروند بیکاری و مشکلات اقتصادی عنوان شده است. هویت این شهروند “دانا جامعی” توسط هرانا احراز شده است.

دانا جامعی، ۲۲ ساله، فرزند انور، دارای مدرک کارشناسی و ساکن روستای زردویی از توابع شهرستان پاوه واقع در استان کرمانشاه بود.

هرانا پیشتر طی گزارشی در تاریخ ۲ شهریورماه امسال از خودکشی یک دامدار جوان اهل شهرستان بهمئی که با حلق آویز کردن خود اقدام به خودکشی کرد و جان باخت، خبر داد. در تاریخ ۱۷ شهریور امسال نیز یک شهروند در بوکان به دلیل فقر و مشکلات معیشتی با حلق آویز کردن خود دست به خودکشی زد و جان خود را از دست داد. پیش از آن در تاریخ ۱۴ شهریور، پسری جوان در بوکان با حلق آویز کردن خود دست به خودکشی زد و جان خود را از دست داد.

فقر و تنگدستی؛ خودکشی پدر به دنبال خودکشی پسر

یک شهروند در شهرستان بوکان واقع در استان آذربایجان غربی به دلیل فقر و تنگدستی با حلق آویز کردن خود دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داد. روز پنجشنبه فرزند او نیز به همین دلیل با اقدام به خودکشی به زندگی خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹، یک شهروند در بوکان به دلیل فقر و مشکلات معیشتی با حلق آویز کردن خود دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش هویت این شهروند “رسول احمدی” احراز شده است.

روز پنجشنبه ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۹، “محمد احمدی” فرزند ۲۴ ساله رسول احمدی نیز به دلیل فقر و تنگدستی با اقدام به خودکشی به زندگی خود پایان داد.


فقر و تنگدستی؛ جوان بوکانی دست به خودکشی زد

خبرگزاری هرانا – یک شهروند در شهرستان بوکان واقع در استان آذربایجان غربی با حلق آویز کردن خود دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داد. انگیزه اقدام به خودکشی این پسر ۲۴ ساله فقر و مشکلات خانوادگی عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از موکریان، امروز پنجشنبه ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۹، پسری جوان با حلق آویز کردن خود دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داد.

این پسر ۲۴ ساله در شهرک دامدارن شهرستان بوکان اقدام به خودکشی کرده است.

بر اساس این گزارش این پسر جوان به علت مشکلات خانوادگی و فقر دست به خودکشی زده است.


خودکشی هم‌زمان چهار دختر بابلی

دادستان شهرستان بابل با تکذیب خودکشی همزمان چهار دختر بابلی، منتشرکنندگان این خبر را تهدید به برخورد قانونی کرد. روز پنجشنبه ۱۶ مرداد خبر خودکشی هم‌زمان چهار دختر بابلی در استان مازندران در فضای مجازی انتشار یافت.

بر اساس گزارش‌ها این چهار دختر با خوردن قرص برنج اقدام به خودکشی هم‌زمان کرده‌اند که دو نفر از آنها جان سپرده و دو نفر دیگر به کما رفته‌اند.

در رسانه‌ها و اظهارات مقامات محلی درباره انگیزه خودکشی این دختران توضیحی داده نشده است.


اقدام به خودکشی یک دختر ۱۷ ساله در استان گیلان

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۱۵ مرداد، یک دختر نوجوان ۱۷ ساله در شهرستان خمام استان گیلان که با پرتاب خود از روی پل غیر هم سطح این شهرستان قصد خودکشی داشت با مداخله مردم حاضر در صحنه و نیروی انتظامی از اقدام او جلوگیری شد. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز چهار شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹، دختر نوجوان ۱۷ ساله در خمام که قصد داشت با پرت کردن از روی پل غیر هم سطح، دست به خودکشی بزند نجات پیدا کرد.

این‌ دختر اهل یکی از روستاهای بخش خمام بوده و با مداخله مردم حاضر در صحنه و دعوت به آرامش نیروی انتظامی از اقدام وی جلوگیری شد.

بنابر این گزارش یک منبع آگاه محلی علت اقدام به خودکشی را مسائل شخصی عنوان کرده است.

خودکشی دختر نوجوان ۱۵ ساله در بجنورد

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۱۲ تیر، یک دختر نوجوان ۱۵ ساله در بجنورد که با پریدن از بالای یک آپارتمان قصد خودکشی داشت، با مداخله امدادگران آتش‌نشانی و همسایگان موفق به این اقدام نشد. این دختر نوجوان علت ابن اقدام خود را مشکلات خانوادگی، سخت گیری پدر و مادر و سرخوردگی عنوان کرد. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، روز پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹، دختر نوجوان ۱۵ ساله در بجنورد که قصد داشت با پرت کردن خود از طبقه ششم یک آپارتمان دست به خودکشی بزند نجات پیدا کرد.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بجنورد اظهار داشت: “پس از گزارش حادثه، ماموران امداد و نجات از دو ایستگاه به موقعیت اعزام شدند، که خوشبختانه اقدام دختر نوجوان با دخالت به موقع اهالی و امدادگران به سرانجام نرسید و وی به عوامل اورژانس اجتماعی تحویل داده شد”.

مجید خوش رفتار در تشریح جزییات این حادثه افزود: “یک زن همسایه با گریه و زاری از دختر نوجوان می خواست خودش را پرت نکند که ما نیز از این خانم خواستیم با دختر بیشتر صحبت کند و سرگرمش کند و از یک پسر جوان نیز که توانسته بود به پشت بام راه پیدا کند خواستیم در زمانی که دختر نوجوان با همسایه صحبت می کند به سرعت کمکش کند و این جوان نیز خوشبختانه بدون اینکه دختر متوجه حضورش شود آن را نجات داد و به عوامل اورژانس اجتماعی تحویل داده شد”.

وی تصریح کرد: “این دختر نوجوان علت اقدام به خودکشی را مشکلات خانوادگی، سخت گیری پدر و مادر و سرخوردگی عنوان کرد”.


مشکل تراشی مسئولین؛ خودکشی دانشجوی نخبە

طی روزهای گذشتە دو زن در شهرهای ارومیە و تکاب و یک دانشجوی نخبە در شهر سقز بە زندگی خود پایان دادەاند.

برپایە گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشری هەنگاو، روز سەشنبە ١٠ تیر ٩٩ (٣٠ ژوئن ٢٠٢٠)، یک زن ٦٠ سالە اهل روستای چورش ارومیە با هویت ” بسنا ئەحمەدی“ در یکی از مراکز درمانی ارومیە جانش را از دست داد.

بە گفتە یک منبع مطلع، بسنا احمدی چند روز پیش بە دلیل مشکلات خانوادگی اقدام بە خودسوزی نمودە بود.

از سوی دیگر، روز دوشنبە ٩ تیر ماه، یک دانشجوی نخبە اهل سقز با هویت ”مصطفی تیموری“ کە دانشجوی دانشگاه کردستان شهر سنندج بودە بە دلیل مشکل تراشی های مسئولین دانشگاه جهت حضور در المپیاد و مخالفت درخواست وی برای گرانت خارج از کشور خود را حلق آویز و بە زندگی خود پایان دادە است. وی دانشجوی ترم ششم کارشناسی اقتصاد بودە است.

همچنین روز چهارشنبە ٤ تیر (٢٤ ژوئن)، یک زن جوان اهل تکاب با هویت ”زهرا نامداری“ بە دلیل مشکلات خانوادگی خود را حلق آویز و بە زندگی خود پایان دادە است. این زن جوان متاهل و مادر یک فرزند نیز بودە است.


خودکشی دختر و پسر با طناب مشکی رنگ در ایران

فیلم از آب گیری جسد دختر و پسری که با یک طناب مشکی رنگ به یکدیگر بسته شده بودند در چند روز گذشته در فضای مجازی دست به دست می‌شد. پس از ساعاتی مشخص شد این اتفاق در شهرستان اندیکا خوزستان رخ داده و این دو جوان در رودخانه گدار کارون خودکشی کرده‌اند.

به گزارش روزنامه آفتاب یزد، ‌در تحقیقات اولیه محلی های این منطقه می گفتند این دختر و پسر همدیگر را دوست داشتند اما با مخالفت خانواده ها مواجه شده بودند و در نهایت دست به این خودکشی همزمان و عاشقانه زده اند، اما مدتی بعد خانواده این دو جوان به طور کلی علاقه آن دو را انکار کردند، با این همه باید دید خانواده تا چه اندازه در چنین اقداماتی نقش دارد و از طرف دیگر مفهوم چنین خودکشی های نمادین چیست؟

خودکشی عجیب و عاشقانه
چندی بعد از اعلام خبر خودکشی دو جوان، حسین مولایی رییس هلال احمر مسجد سلیمان راز این خودکشی را فاش کرد. او در اظهارات اولیه خود گفته بود: « بهزاد ۲۲ ساله و زینب ۱۸ ساله از اهالی شهرستان اندیکا بودند که صبح روز دوشنبه ۲ تیرماه همراه هم به کنار روخانه آمدند و در برابر دیدگان اهالی منطقه دست به خودکشی زدند که این ماجرا خیلی زود به هلال احمر گزارش شد و نیروهای امدادی به سرعت در محل حاضر شدند. این دختر و پسر جوان قبل از خودکشی دستانشان را با یک طناب به هم بسته بودند و یک وصیت نامه نیز در کنار روخانه گذاشته بودند، حتی تلاش شاهدان ماجرا برای نجات جان آنها نتیجه نداشت تا اینکه پس از یک روز جسد آنها از رودخانه بیرون کشیده شد.»

عشق پنهانی دخترخاله و پسرخاله
در پیگیریهای صورت گرفته در خصوص این حادثه تلخ ابتدا مشخص شد که خواهر بهزاد و برادر زینب سالها قبل با هم دیگر ازدواج کردند و مادر زینب نیز سال گذشته به خاطر مشکلات اعصاب و روان دست به خودکشی زده است. از طرف دیگر هیچ یک از اهالی این منطقه از عشق و علاقه دخترخاله و پسرخاله اطلاع نداشتند و خانواده های این دختر و پسر جوان نیز هنوز نمی دانند چرا زینب و بهزاد دست به خودکشی زده اند. بهزاد و زینب صبح روز دوشنبه از خانه خارج شده و به روستای سدگدار که در ۵ کیلومتری محل زندگی شان است رفته و بهزاد در تماس به برادرش می گوید که ما فرار کردیم و می خواهیم خودکشی کنیم. بهزاد با بستن یک طناب مشکی رنگ به دستان خودش و زینب به سمت سدگدار رفته و قبل از اجرای نقشه شان گوشی های موبایلشان را بیرون آب گذاشته و روی یک سنگ نوشت: « گناه ما پای شما اگر جنازه مان را کنار هم دفن نکنید»، بهزاد بعد از نوشتن این دست نوشته با زینب به داخل سد گدار رفته و به زندگی خودشان پایان می دهند.شهنام May 8, 2020 12:55 AM

متاسفانه عده ای جرات خودکشی و خودسوزی دارند ولی جرات آخوندکشی و آخوندسوزی ندارند ای ملت ایران با خودکشی و خودسوزی فقط آخوندها را شاد و شادتر میکنید به جای خودسوزی ریشه را بسوزانید

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام June 27, 2020 11:47 AM

به جای آه کشیدن باید ایستاد و از تکرار این وقایع جلوگیری کرد باید ریشه این فجایع را خشکاند

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانی August 7, 2020 07:25 PM

از تمام ایرانی ها میخوام که گرچه مشکل هست ولی بر مصیبت ها صبوری کنند دوران گذران هست و بعد از سیاهی و تاریکی و نا امیدی حاکم قطعا و قطعا روشنی و امید و زندگی فرا خواهد رسید خیلی کم مونده که پیروز بشیم از پدر و مادرهای ایرانی میخوام امیدوار و صبور باشند و مواظب فرزندانشون که آینده ایران هستند باشند و به خدا قسم اصلا امید بیهوده ای نیست که دوباره به دوران پهلوی و آرامش و امید برگردیم ناامیدی تنها به سقوط به دره تاریکیها منجر میشه شما چرا؟ اشغالگران اندک ایران باید ناامید و مایوس باشند نه ملت چند میلیونی با هزاران سال پیشینه و تمدن! چطور میتونید از آرامش و خوشبختی آینده ایران و ایرانی چشم بپوشید با خودتون عهد کنید تا سقوط اشغالگران ایران و ظهور ایران سازان رو نبینید و خوشبخت نشید دست از مبارزه برای زندگی بهتر نکشید! !

گزارش یا اعتراض به این نظر


قاسم August 8, 2020 11:40 AM

من چقدر از شنیدن این خبر ها متأسف می شوم و میدونم که ناراحتی من هیچ تغییری در ایران آخوند زده و از انگل پر شده نمی دهد باید تلاش کنیم ریشه عواملی که باعث و بانی این وضعیت شده اند را خشک کنیم عزیزانی که دست به خودکشی می زنند فقط خانواده را در غم همیشه فرو میبرند من بسهم خودم حاضرم که از جان خود بگذرم باید متحد شویم همه با هم بپا خیزیم و عوامل این فلاکت را نابود کنیم راه دیگری وجود ندارد اتحاد اتحاد و اتحاد این زندگی جهنمی قابل ادامه نیست پس هموطن وقت نابودی آخوندها فرا رسیده تعارف هم ندارد چرا باید خودمان را به به خاطر فقر و نا امیدی بکشیم دزدها جانی ها آخوندها و همکاران آنها را باید از میان برداشت اگر در این راه هم جانمان را از دست بدیم در راه آزادی وطن بوده

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو August 23, 2020 11:55 AM

فکر میکنید بجای عزم راسخ برای مقابله با مشکلات و رویاروئی با ناملایمات زندگی مردم مخصوصا جوانان به خودکشی روی میاورند ؟ علت آن افسردگی و ناامیدی شدید در جامعه است، جامعه ای که همه درهای امید، پیشرفت و موفقیت را بر روی آحاد مردم بسته است باز هم اینجا انگشت اتهام بسوی حکومت و رژیم خودکامه و جنایتکار است پشت انسان بلرزه در میاید

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  10010 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.