آدرس پست الکترونيک [email protected]

دوشنبه، 9 تیر ماه 1399 = 29-06 2020

جمهوری اسلامی، قاتل فعالان محیط زیست ایران/فیلم

سه تن دیگر از کنشگران محیط زیست در کرمانشاه جان خود را از دست داده‌اند. نام این سه کنشگر محیط زیست مختار خندانی، یاسین کریمی و بلال امینی اعلام شده است.

مختار خندانی، سخنگو و عضو هئیت موسس و عضو کمیتە عملیاتی انجمن زیست محیطی ژیوای در پاوە بود.

در ارتباط با علت کشته شدن این سه نفر، اخبار ضد و نقیضی منتشر شده است. در حالی که برخی از رسانه‌ها، انفجار مین را علت مرگ این سه نفر اعلام کرده‌اند، مسئولان محلی گفته‌اند که آنان به هنگام تلاش برای خاموش کردن آتش در مناطق یاد شده، در محاصره آتش قرار گرفته و جان باخته‌اند.

ویدیوها و تصاویری از تجمع مردم در پاوه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که جوانان با در دست داشتن پلاکاردهایی، ضمن ادای احترام به پیکر این قربانیان، از آن‌ها به عنوان "شهید" نام بردند. (فیلم زیر)

برخی کاربران نوشتند: قاتل این سه فعال محیط زیست، حکومت ورشکسته، بی‌کفایت، طبیعت‌ستیز و رسوای ایران است.

پیش تر هم گزارش شده بود که البرز زارعی کوهسرک، کوهنوردی که داوطلبانه به کمک مهار آتش‌سوزی منطقه دیل در ارتفاعات گچساران شتافته بود، بر اثر شدت سوختگی جان باخت.

آتش‌سوزی جنگل‌ها به دلیل کمبود تجهیزات و بالگرد آب‌پاش روزها طول می کشد و مردم محلی با کمترین امکانات برای خاموش کردن آتش تلاش می کنند.

فرمانده یگان حفاظت از جنگل‌ها و مراتع اخیرا گفته بود: چطور در این مملکت برای همه چیز پول داریم، اما سی میلیارد تومان بودجه برای اطفای حریق جنگل نداریم؟
www.youtube.com/watch?v=6UI02EPk2JI

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADhatef May 8, 2020 04:55 PM

حیف بودجه که خرج این حاسوسخانه میشه بقول قزوینیه بذار بسوزه

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام June 1, 2020 10:27 PM

سبزی و فضای سبز یعنی شادی حس خوب هوای خوب و آزادی و این با موجودیت جمهوری اسلامی منافات دارد آخوند میخواهد ایران هم مانند سرزمین اجدادیش عربستان بیابان شود تا مردم ایران هم بر اثر آفتاب داغ و هوای پر از گرد و خاک مانند خودش وحشی و در نهایت مسلمان شوند ‌ای ایرانی اگر آخوند را نکشی خودت کشته میشوی بلند شو و از حق خودت سرزمینت درختان و حیوانات وطنت دفاع کن

گزارش یا اعتراض به این نظر


علیرضا June 12, 2020 11:39 AM

چرا آتش میزنند؟عجب اوضاعی شده خدایییش

گزارش یا اعتراض به این نظر


رویا June 12, 2020 05:22 PM

علفهای هرز رژیم ج ا است که باید ریشه کن شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرام June 13, 2020 01:51 PM

شاید عده ای از مردم که اینهمه دزدی و فساد را در مملکت میبینند به سبم آخر زده اند و مبگویند دیگی که برای من نجوشه بهتره یر سگ توش بجوشه

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: