آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

دوشنبه، 10 آذر ماه 1399 = 30-11 2020

خودکشی دو کودک ۱۲ ساله و ۸ ساله در بندر عباس

خبرگزاری هرانا – یک دختر ۸ ساله در بندر عباس از طریق حلق آویز کردن اقدام به خودکشی کرد و جان باخت. دختر ۱۲ ساله همسایه که همزمان با او اقدام به خودکشی کرده گفته که آنها در پی اختلافات شدید خانوادگی و تحت تاثیر خودکشی یکی از دوستان خود اقدام به این عمل کردند. این کودک متهم شناخته و با دستور فضایی جهت نگهداری تحویل اداره بهزیستی شهرستان بندر عباس شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک دختر ۸ ساله به نام آیلار در بندر عباس از طریق حلق آویز کردن اقدام به خودکشی کرد و جان باخت.

غلامرضا جعفری، فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: “در پی اعلام کلانتری ۱۷ شهرستان بندر عباس مبنی بر پیدا شدن جسد حلق آویز شده یک کودک ۸ ساله در این شهرستان و انتقال وی به بیمارستان، ماموران انتظامی جهت بررسی موضوع به بیمارستان اعزام شدند”.

پدر متوفی با حضور مأموران در اظهاراتش اعلام داشت: “دخترم شب گذشته با دختر همسایه برای بازی به پشت بام منزل رفته و وقتی صبح از خواب بلند شدم دیدم دخترم در منزل حضور ندارد به پشت بام رفته و مشاهده کردم که با طناب خود را حلق آویز کرده است”.

با هماهنگی بعمل آمده اکیپی از کارآگاهان پلیس آگاهی متشکل از کارشناسان بررسی صحنه و رئیس اداره مبارزه با جرائم جنایی به محل حادثه اعزام و تحقیقات از خانواده و دوستان وی آغاز شد.

مأموران طی اقدامات پلیسی به یکی از دوستان متوفی که دختری ۱۲ ساله می باشد مظنون شدند، او بیان داشت که؛ شب حادثه به منظور بازی به بالای پشت بام رفتیم و با توجه به اختلافات شدید خانوادگی و از آنجا که تحت تاثیر خودکشی یکی از دوستان خود بودیم، تصمیم گرفتیم خودکشی کنیم.

این دختر نوجوان در ادامه اظهاراتش گفت: “نخست من خودم را حلق آویز کردم که تحمل ننموده و خودم را نجات دادم و سپس دوستم خودش طناب را دور گردنش پیچید و سپس من نیز طناب را به سمت بالا کشیدم تا بی حال شد که با دیدن وضعیت وی ترسیده و برای به نجات او اقدام کردم اما متاسفانه نتوانستم طناب را از گردنش باز کنم و از روی ترس محل را ترک کردم”.

حسب دستور مقام قضائی دختر ۱۲ ساله متهم شناخته و جهت نگهداری تحویل اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس شد.


خودکشی یک دختر ۱۵ساله بی پناه در خانه بهزیستی مشهد

خبرگزاری هرانا – یک دختر ۱۵ ساله در مرکز خانه سلامت مشهد، که زیر نظر اداره کل بهزیستی است، از طریق حلق آویز کردن اقدام به خودکشی کرد و جان باخت. معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد در این خصوص عنوان کرد، در این مرکز تنها یک مربی حضور داشت و خودکشی از طریق حلق آویز همراه با سر و صدا بوده و زمان می برد تا فرد فوت کند، قطعا این واقعه ناشی از ضعف در سیستم عملکردی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه خراسان، پنج شنبه شب ۶ آذر ۹۹، یک دختر ۱۵ ساله در مرکز خانه سلامت مشهد، که زیر نظر اداره کل بهزیستی استان است، اقدام به خودکشی کرد.

مدیرکل بهزیستی استان در این خصوص گفت: “در مراحل اولیه تحقیق در خصوص این واقعه هستیم و نمی توانیم تا روشن شدن همه ابعاد ماجرا آن را رسانه ای کنیم. نمی خواهم بگویم که خودکشی چطور اتفاق افتاده و علت فوت را نمی گویم اما کلیات موضوع از این قرار است؛ یک دختر ۱۵ ساله که پدر او در زندان بوده و مادرش اعتیاد دارد، در پارک توسط ماموران نیروی انتظامی دستگیر و با حکم قضایی به مرکز نگهداری دختران در معرض آسیب بهزیستی منتقل شد و پنج شنبه شب اقدام به خودکشی کرد. عوامل اورژانس نیز نتوانستند کاری برای او انجام دهند.”


ادامه خودکشی نوجوانان ایرانی؛ این بار در سلماس

خبرگزاری هرانا – یک دختر ۱۷ ساله اهل توابع شهرستان سلماس واقع در استان آذربایجان غربی، بدنبال ضرب و شتم توسط پدرش دست به خودکشی زد و جان باخت. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کرذپا، یک دختر ۱۷ ساله از اهالی شهرستان سلماس واقع در استان آذربایجان غربی، بدنبال ضرب و شتم توسط پدرش دست به خودکشی زد و جان باخت.

بر اساس این گزارش هویت این نوجوان “روژین خدری” ۱۷ ساله فرزند “رحیم” اهل روستای “کوزه رش” از توابع شهرستان سلماس عنوان شده است.

انگیزه خودکشی این دختر نوجوان وجود اختلافات با پدرش و مورد ضرب و شتم واقع شدن توسط وی عنوان شده است.


خودکشی یک دختر نوجوان در شهرستان سقز

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۲۲ آبان‌ماه ۱۳۹۹، یک دختر نوجوان در شهرستان سقز در استان کردستان از طریق حلق آویز کردن اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد.

هویت این دختر نوجوان “پریا عابدی (مازواره)، ۱۷ ساله و دانش آموز یکی از دبیرستان‌های شهر سقز” توسط هرانا احراز شده است.
دلیل خودکشی این دختر نوجوان مشکلات خانوادگی عنوان شده است و پیکر وی در قبرستان محل زندگی او در شهرستان سقز به خاک سپرده شده است.

شهرستان سقز یکی از شهرستان‌های استان کردستان در غرب ایران است. مرکز این شهرستان شهر سقز است.


نوجوان ۱۶ ساله خانه را بر روی خود به آتش کشید

یک نوجوان ۱۶ ساله‌ در شهرستان پلدختر در استان لرستان اقدام به خودسوزی کرد و جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، روز پنجشنبه ۱ آبان ماه ۱۳۹۹، یک نوجوان ۱۶ ساله‌ در شهرستان پلدختر، با آتش زدن خود اقدام به خودکشی کرد و جان باخت.

بر اساس این گزارش، در پی اقدام این نوجوان خانه شان نیز به طور کامل در آتش سوخت.


خودکشی دختر ۱۶ ساله در رباط کریم

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۳ مهر ماه، یک دختر ۱۶ ساله در شهرستان رباط کریم واقع در استان تهران، به دلیل اختلافات خانوادگی از طریق خوردن قرص برنج دست به خودکشی زد و جان باخت. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز پنجشنبه ۳ مهر ماه ۱۳۹۹، یک دختر ۱۶ ساله در شهرستان رباط کریم واقع در استان تهران، از طریق خوردن قرص برنج دست به خودکشی زد و جان باخت.

در این گزارش، انگیزه خودکشی این دختر نوجوان اختلافات خانوادگی با پدر و نامزدش عنوان شده است.


خودکشی دختر ۱۴ ساله در سنندج

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۳۱ شهریورماه، یک دختر ۱۴ ساله در سنندج، با حلق ‌آویز کردن خود اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک دختر ۱۴ ساله در سنندج، در تاریخ ۳۱ شهریورماه ۹۹، از طریق حلق آویز کردن اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، هویت این نوجوان روژان شریفی متولد ۱۳۸۵ و دانش‌آموز مقطع اول راهنمایی اعلام شده است.

خانواده این نوجوان ضمن تایید خبر خودکشی روژان، از دلایل و انگیزه خودکشی این نوجوان ۱۴ ساله اطلاعاتی ارائه ندادند.


خودکشی دختر نوجوان ۱۵ ساله در کرمانشاه

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۱۲ شهریورماه، دختر نوجوان ۱۵ ساله در کرمانشاه با پرت کردن خود از طبقه پنجم یک ساختمان قصد خودکشی داشت، که با مداخله عوامل آتشنشانی از اقدام او جلوگیری شده. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، دیروز چهارشنبه ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۹، دختر نوجوان ۱۵ ساله در کرمانشاه که قصد داشت با پرت کردن خود از بالای یک ساختمان دست به خودکشی بزند، نجات یافت.


اقدام به خودکشی یک دختر ۱۷ ساله در استان گیلان

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۱۵ مرداد، یک دختر نوجوان ۱۷ ساله در شهرستان خمام استان گیلان که با پرتاب خود از روی پل غیر هم سطح این شهرستان قصد خودکشی داشت با مداخله مردم حاضر در صحنه و نیروی انتظامی از اقدام او جلوگیری شد. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز چهار شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹، دختر نوجوان ۱۷ ساله در خمام که قصد داشت با پرت کردن از روی پل غیر هم سطح، دست به خودکشی بزند نجات پیدا کرد.

این‌ دختر اهل یکی از روستاهای بخش خمام بوده و با مداخله مردم حاضر در صحنه و دعوت به آرامش نیروی انتظامی از اقدام وی جلوگیری شد.

بنابر این گزارش یک منبع آگاه محلی علت اقدام به خودکشی را مسائل شخصی عنوان کرده است.


ازدواج اجباری؛ خودکشی دختر نوجوان در مریوان

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۱۳ مردادماه، یک دختر نوجوان در مریوان به دنبال مخالفت با ازدواج اجباری، دست به خودکشی زد و جان خود را از دست داد. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز دوشنبه ۱۳ مرداد ۹۹، دنیا نوذری دختر حدودا ۱۸ ساله ساکن مریوان دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داد.

در این گزارش دلیل خودکشی وی در شبکه های اجتماعی مخالفت او با ازدواج اجباری‌، عنوان شده است.

با این وجود، طاهر، پدر این دختر نوجوان، مدعی شد که موضوع ازدواج اجباری و کتک زدن دخترش کذب است.


خودکشی یک دختر ۱۵ ساله دیگر در شهرستان خوی

خبرگزاری هرانا – یک دختر ۱۵ ساله در بخش قطور شهرستان خوی با پرتاب خود از پل هوایی دست به خودکشی زد و جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، یک دختر جوان ۱۵ ساله با پرتاپ خود را از روی پل هوایی قطور به زندگی خود پایان داد.

در این گزارش اشاره ای به هویت و دلیل خودکشی این نوجوان نشده است.

روز شنبه ۲۸ تیرماه نیز یک دختر ۱۶ ساله در اردبیل با پریدن به داخل دریاچه شورابیل دست به خودکشی زد و جان خود را از دست داد. به گفته مادرش، این دختر نوجوان به دلیل شکست در ارتباط عاطفی دست به این اقدام زده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شهروند، ظهر روز شنبه ۲۸ تیر ۹۹، گزارشی مبنی بر پریدن یک دختر نوجوان به قصد خودکشى به درون دریاچه شورابیل به آتش‌نشانان اردبیل اطلاع داده شد.

در این گزارش آمده است، ماموران نجات هنگامى به محل حادثه رسیدند که پیکر عسل ١۶ ساله به عمق دریاچه رسیده بود. آنها پس از ساعت‌ها جستجو، جسم بی‌جان این دختر را یافتند و به بخش شمالی ساحل دریاچه منتقل کردند.

مادر این دختر پس از حضور در محل حادثه گفت: “دخترم پیش از این گفته بود که قصد خودکشی دارد و حدود ساعت ١١ از خانه خارج شد، هرچه با موبایلش تماس گرفتم جواب نداد. با چند نفر از دوستانش تماس گرفتم، آنها هم از او خبری نداشتند تا اینکه از طریق یکی از کانال‌های خبری اردبیل متوجه شدم دختر جوانی در شورابیل خودکشی کرده است”.

وی افزود: “عسل حدود یکسال قبل با پسری به نام سعید آشنا شد. سعید آرایشگر بود و چند خیابان بالاتر از خانه پدری عسل مغازه داشت. آنها خیلی زود به هم علاقمند شدند. من هم در جریان علاقه دخترم قرار گرفتم تا اینکه روز جمعه او با حالتی پریشان و غمگین گفت که سعید دیگر او را دوست ندارد و به وی گفته است که باید به این ارتباط پایان دهند”.

مادر عسل گفت که دخترش همان روز جمعه بار‌ها گفته بود که نمی‌تواند دوری سعید را تحمل کند و خودش را می‌کشد. اما من به تصور اینکه این صحبت‌ها فقط واکنشی هیجانی است، به آن توجه نکردم.

سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.اردلان October 24, 2020 10:34 AM

مقصر اصلی این خودکشیها پی در پی، غمبار و ادامه دار مجموعه مردم خاموشی هستند که تنها دل خوش به رخدادها و اتفاقات در آمریکا نشسته اند و تنها ادعای مخالفت با رژیم جنایتکار و فاسد ملاها میزنند !
اگر یکی از این رخدادها در کشوری ثالث روی داده بود حد اقل تا کنون با شدت اعتراضات مردمی حکومت ناچار بود دولتش را استیضاح کند و آنها را به محاکمه کشیده بود!
بنابرین سکوت مرگبار مردم در برابر ظلم و جور رژیم سبب گستاختر شدن دستندرکاران رژیم را فراهم خواهد آورد و از سویی دیگر در نهایت کشور ایران توسط قدرتهای برتر جهانی یعنی اربابان رژیم جمهوری عسلامی بین یکدیگر تقسیم خواهند کرد و مردم ایران را یا آواره خواهند ساخت و یا باقی مانده مردم را نیز به دریا خواهند ریخت!
شوربختانه این حقیقت سرنوشت مردمی خواهد بود که در برابر اهریمنیان اشغالگر سر تعظیم فرو آورند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانی November 18, 2020 12:29 AM

این دومینوی خودکشی رو تموم کنید اگر قرار باشه هر بار از زندگی سیر شدیم و زندگی بهمون فشار آورد خودکشی کنیم تا بحال نسل بشر منقرض شده بود!این کشور با این شرایط اقتصادی چقدر فرزند آوری داره که تازه میانسال و جوان و نوجوان خودکشی هم میکنید تا جای آخوندهای بیشرف و امثال انگل زاده هایی چون ساشا سبحانی بیشتر باز بشه و جولون بدن!حتی اگه باور نکنید روزهای خوب ایران در راه است که همه تعجب کنند مقاومت کنید و تسلیم نشوید و همدیگر را ناامید نکنید و به هم روحیه بدهید و حتی اگر خودتان امید به زندگی ندارید به خاطر خانواده و مردم کشور تسلیم نشوید و به خود و دیگران امید بدهید که هیچ مردمی در تاریخ نیست که پیوسته در سختی و سیاهی باشد خداوند در همه حال پشتیبان همه ما باشد باور کنید همه چیز بهتر میشود و نور بر تاریکی پیروز میشود و زندگی مثل آب جریان میابد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  5349 بازدید |


© copyright 2004 - 2020 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.