آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

آدينه، 8 اسفند ماه 1399 = 26-02 2021

اقدام نظامی آمریکا علیه سپاه؛ روسیه: برهم خوردن برجام

به گفته یک تحلیلگر رسانه های عربی، دولت بایدن در نهایت چاره ای جز اعتراف به این مساله ندارد که دولت ترامپ شیوه درست برخورد با رژیم ایران را شناخته بود.

آمریکا تاسیسات و نیروهای وابسته به سپاه پاسداران را در مرز سوریه بمباران کرد. به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه، در این عملیات «سه کامیون مملو از مهمّات که از عراق به سوریه انتقال می‌یافت نابود شد و شمار بسیاری از شبه نظامیان عضو حشدالشعبی کشته شدند. شمار کشته شدگان که در آغاز ١٧ تن برآورد شده بود، اندکی بعد به دستکم ٢٢ نفر افزایش یافت.

این حمله هوایی نخستین اقدام نظامی جو بایدن پس از آن است که به عنوان رئیس جمهوری آمریکا از تاریخ ۲۰ ژانویه کار خود را آغاز کرد.

وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به این اقدام نظامی گفت: آمریکا فقط پنج دقیقه قبل از حمله شب گذشته ارتش روسیه را مطلع کرد. چنین اطلاع رسانی که در لحظه حمله داده می شود هیچ کاربردی ندارد

رئیس کمیته بین المللی پارلمان روسیه نیز روز جمعه به خبرنگاران گفت: این اقدام آمریکا منجر به افزایش تنش در منطقه و برهم خوردن برجام می شود.

وی گفت: به این ترتیب ایالات متحده آمریکا بار دیگر حق تحقیقات، صدور حكم و اجرای آن در خارج از حیطه قضایی و بدون رعایت موازین و اصول حقوق بین الملل را برای خود قائل می شود. به این ترتیب این قضیه از حالت یک قضیه عجیب خارج شده و خطرناک می شود چون بر اثر آن احتمال تشدید رویارویی نظامی در منطقه و زمینه برهم خوردن روند عادی سازی تعامل بین ایالات متحده و ایران در چارچوب برجام به وجود می آید".

وزیر دفاع آمریكا پیش تر گفته بود: ایالات متحده با تكیه به اطلاعات دریافتی از سوی مقامات عراقی به این محل حمله كرده است.

وی در عین حال خاطرنشان كرد كه نمی تواند توضیح بیشتری در این باره بدهد اما ابراز اطمینان كرد كه ارتش آمریكا دقیقا مکانی را هدف قرار داده که شبه نظامیان شیعه از آن برای حمله به سربازان آمریکایی استفاده می کنند.

پیش از این پنتاگون اطلاع داده بود كه ایالات متحده به چندین تاسیسات در مرز سوریه و عراق حمله كرده که تعدادی از گروه های شبه نظامی مورد حمایت رژیم ایران از جمله كتائب حزب الله و كتائب سید الشهدا از آنها استفاده می کردند.

وزارت دفاع آمریكا تأكید كرد كه این پاسخی به حملات اخیر به نیروهای مسلح آمریكای و ائتلاف در عراق بوده است.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون پیشتر گفته بود جو بایدن رئیس جمهور آمریکا دستور حمله به سوریه را صادر کرده است.

برخی منابع می گویند هواپیمای آمریکایی نقاط بین «ابوکمال» و «القائم» در مرز سوریه و عراق را هدف قرار داده است.

به گزارش اسپوتنیک، یک منبع در وزارت خارجه روسیه اعلام کرد مسکو حمله آمریکا را محکوم می کند. این نقض غیرقابل قبول حقوق بین الملل است. ما باید بررسی کنیم که آنها به چه اهدافی در آنجا ضربه وارد کرده اند.


ارتش آمریکا: ارائه گزینه هايی به بایدن
چهارشنبه، 6 اسفند ماه 1399 = 24-02 2021

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر عراق در مورد حملات موشکی این هفته به سفارت آمریکا در بغداد صحبت کردند، هر دو گفتند که عاملان حمله باید مورد حسابرسی قرار بگیرند.

این خبرگزاری نوشت: تحلیلگران و مقامات در عراق می گویند از سرگیری حملات پس از چهار ماه آرامش نسبی نشان می دهد که رژیم ایران و متحدان عراقی آن اکنون تنش زدایی را کنار گذاشته و به دنبال استفاده از اهرم فشار در برابر دولت بایدن هستند.

به طور معمول گروه های طرفدار رژیم ایران در چنین حملاتی مقصر شناخته شده اند - از جمله دو گروه شبه نظامی کتائب حزب الله و عصائب اهل الحق - در محکوم کردن این حملات فورا بیانیه می دهند، اما این اعلام برائت ها، منابع امنیتی عراق را قانع نمی کند.

یک مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود ، به خبرگزاری فرانسه گفت: "همه نشانه ها و شواهد نشان می دهد که سبک حملات مشابه است... و اطلاعاتی که ما داریم نشان می دهد که این گونه حملات در آینده تداوم خواهد یافت."

در ژانویه گذشته، "فواد حسین" وزیر خارجه عراق و "رائد جوحی" رئیس ستاد نخست وزیر عراق، پس از سه حمله موشکی، با پیامی از جانب نخست وزیر عراق به تهران سفر كردند و از تهران خواستند كه گروه های مسلح را در عراق مهار كند.

آنها در جریان این سفر با سردار " اسماعیل قاآنی" فرمانده نیروی قدس سپاه نیز ملاقات کردند.

یک مقام ارشد عراقی با اطلاع دقیق از جزییات این سفر به خبرگزاری فرانسه گفت: "قاآنی به آنها گفته بود كه تا زمانی كه طلب جمهوری اسلامی از بانک دولتی "تی بی آی" بغداد پرداخت نشود، قادر به كنترل فعالیتهای گروههای مسلح در عراق نخواهند بود."

یک مقام عراقی دیگر و یک دیپلمات غربی نیز گفت که گفتگوهای آنها در بغداد ارتباط بین حساب تی بی آی و حملات موشکی را تأیید می کند.

مقامات محلی و غربی به خبرگزاری فرانسه گفتند که در کنار ملاحظات ژئوپلیتیک، ممکن است رژیم ایران دلایل کاملا مالی برای تحت فشار قرار دادن بغداد داشته باشد.

با فشرده شدن اقتصاد ایران در اثر تحریم های آمریکا، تهران ناامید از دسترسی بدون محدودیت به حساب بانک دولتی تی بی آی درعراق است، حسابی که بغداد پول گاز وارداتی از ایران را از طریق آن پرداخت می کند. دولت عراق از بیم تحریم آمریکا، تمایلی به پرداخت 2 میلیارد دلار بابت واردات گاز به ایران ندارد.

خبرگزاری فرانشه نوشت: در حال حاضر باید دید که بایدن چگونه به حملات جدید پاسخ خواهد داد. سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه گفت؛ ایالات متحده رژیم ایران را مسئول این حملات می داند.

این یک اشاره آشکار به هشدارهای مداوم ترامپ بود که مدعی بود هر حمله علیه منافع آمریکا در عراق می تواند منجر به حملات مرگبار آمریکا علیه گروه های مسلح عراقی شود.

با این حال یک واکنش شدید نظامی ایالات متحده در برابر این حملات نمی تواند از گزینه های روی میز واشنگتن کنار برود.

یک مقام نظامی آمریکایی در این باره گفت که در گفتگو با واشنگتن ، ما گزینه هایی از جمله حمله در داخل و خارج از عراق را به واشنگتن ارائه داده ایم ، اما هنوز از دولت تصمیمی در این باره به ما ابلاغ نشده است.


رژیم تهران مسیری بسیار خطرناک را پیش گرفته

وزرای خارجه آمریکا و چهار کشور بزرگ اروپایی حمله به نیروهای آمریکايی در پایگاهی در اربیل عراق را محکوم کرده و هشدار دادند که چنین اقداماتی از این پس تحمل نخواهد شد.

روزنامه وال استریت ژورنال در این باره نوشته: حمله دوشنبه شب که ائتلاف به رهبری آمریکا را هدف قرار داد، آزمایش دولت بایدن است.

به گزارش رویترز، ائتلاف به رهبری آمریکا در عراق می‌گوید، در حمله شامگاه دوشنبه به نیروهای ائتلاف در اربیل یک پیمانکار غیر نظامی کشته و یک نظامی آمریکا نیز مجروح شده است.

در بیانیه وزیران خارجه پنج کشور بزرگ غربی، حمله اخیر به اطراف فرودگاه بین‌المللی اربیل به شدیدترین لحن محکوم شده است.

وزرای خارجه آمریکا و چهار کشور اروپایی تاکید کردند: ما اتفاق نظر داریم که حملات به پرسنل نظامی آمریکا، ائتلاف و تاسیسات آن تحمل نخواهد شد.

نشریه «دیفنس وان» در این باره نوشت: یک گروه شبه‌نظامی ناشناخته که گفته می‌شود وابسته به شبه‌نظامیان تحت امر رژیم ایران در عراق است، مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

اندریا استریکر کارشناس بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها در واشنگتن می گوید: رژیم تهران مسیری بسیار خطرناک را در پیش گرفته است تا فشارها برای کاهش تحریم‌ها را بالا ببرد.

وال استریت ژورنال در ادامه نوشت: این تحول نشان‌دهنده آزمایش اولیه بایدن در نقش فرمانده کل قواست.خسرو February 17, 2021 12:32 PM

هر دفعه میگن از این ببعد تحمل نخواهیم کرد، دفعه بعد هم هیچ غلطی نمیکنند انگار خرده حسابی با رژیم دارند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش - صبحی February 17, 2021 02:11 PM

بدون تردید وبدون هیچ شک وشبهه ای رژیم جمهوری اسلامی که نمادی تمام عیار از دزدی وفساد واختلاس وویرانگریست، در عین حال سمبلی بی بدیل در آتش افروزی و کشتار واختلال در صلح منطقه واگر از دستش بر بیاید مخل امنیت جهانی هم خواهد یود کشورهای غربی باید از دوران اوباما وتفکرات عاشق ومعشوقی دوران اوباما بسرعت عبور کنند و با در پیش گرفتن وادامه سیاستهای کوبنده ترامپ محکم استوار وبا استفاده از همه امکانات کمر همت بمقابله ای جدی وتمام عیاربا نظام جنایتکار ملایان ببندند یدانند که ملت ایران نیز با همه فشارها وهمه مظالمی که تحمل کرده هم خواهان حمایت کشورهای آزاد از مبارزات حق طلبانه خود است وهم حامی حملات درهم کوبنده آنان در مسیر براندازی و نابودی حکومت ملایان دوران لاسیدن با رژیم حاکم بر تهران سپری شده وباید صدای ملت ایران شنیده شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


دونالد ترامپ !!! February 18, 2021 02:32 AM

جو بایدن بایستی، دونالد ترامپ را بعنوان «مشاور» خود در مورد مسائل ایران، منتصب کند آنگاه خواهیم دید که چه خواهد شد

• اوضاع امنیتی منطقه خاورمیانه به دوران ثبات دوباره باز خواهد گشت!
• رهبران فاسد و تبهکار اسلامی به لانه موش های خود خواهند خزید!
• اعتراضات خیابانی علیه نظام اشغالگر اسلامی از سر گرفته خواهند شد!
• ارزش صعودی دلار دوباره از سر گرفته خواهد شد!
• سپاهیان، بسیجیان و نیذوهای امنیتی سرکوب کم کم از رژیم مفسدین اسلامی فاصله خواهند گرفت و متواری خواهند شد!
• اجماع جهانی برای براندازی و مدفون کردن اشغالگران اسلامگرا تشکیل خواهد شد!
• خط پایان نظام نزدیک تر و آشکار تر خواهد شد!
• فروپاشی نظام فاسد و تمامیت خواه اسلامی در دسترس نزدیک قرار خواهد گرفت!
• حکومت ظلم علی به پایان خود خواهد رسید!
• و ایران زمین از اشغال و تسلط ۱۴۰۰ سالهٔ ارتجاع اسلام رهایی خواهد یافت!

پیش بسوی آزادی!
و ننگ به استبداد اسلامی!

گزارش یا اعتراض به این نظر


مزدک بامدادان February 24, 2021 02:06 PM

درد رژیم یران عدم دسترسی به پولهای فروش قاچاق نفت و گاز است حال سوال در اینجاست! رهبر و دزدان غار علی بابا در پاستور بیایند و آن پولهایی که ارباب حسین اوزاما «اوباما» برایشان روی پالتها با هواپیما فرستاد را بگویند در کجا خرج کرده اند تا شاید ایم مردک خواب آلوده بایدن بتواند راهی برای آزاد سازی مقداری از پولهای بلوکه شده بیابد
ملت ایران نباید به این دلخوش باشد که اگر پولها آزاد شد ملت ایران به نان و نوایی میرسد پولها همه برای تروریستها و آدمکشان بربر حزب الله لبنان؛ خشت الشعبی عراقی وحوثی یمنی فرستاده میشود
ملت ایران باید مصرا خواهان این باشد که هیچ پولی به ایران پرداخت نشود حداقل از این طریق مطمعا هستیم که پول در بانکهای بیگانه است و بعد از سرنوگونی ملت پولی دارد تا خرابیها را ترمیم کند

گزارش یا اعتراض به این نظر


tak tiandaz February 26, 2021 03:21 PM

کاری را که دولت ترامپ آغاز کرده بود صرف نظر از تفسیر سیاسی ان به زمان بیشتری نیاز داشت دنیا متوجه شد در این مدت آرامش بیشتری در منطقه احساس میشود دولت بایدن میبایست با در نظر گرفتن حفظ جان و مال مردم کلا سیستم های تروریستی را به شدت در مضیقه مالی و سیاسی قرار دهد ادامه راه ترامپ برای دولت بایدن ظاهرا اجتناب ناپذیر است

گزارش یا اعتراض به این نظر


tak tiandaz February 26, 2021 03:25 PM

کلا تمام پولهای دولت ایران که در خارج هستند میبایست بلوکه بمانند هر سنتی که وارد ایران میشود یا گم میشود و جا خرج امیال تروریستی میشود این پول حق ملت ایران است وه بعد از آزادی ایران از اشغالگران باید خرج رفاه ملت شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


اعتمادی February 26, 2021 06:43 PM

این حمله کاملا با هماهنگی قبلی انجام گرفته و کاملا جنبه نمایشی و برای بهره برداری مرموزانه داشته است این ترفند فریبکارانه برای گول زدن و راضی کردن اسراییل صورت گرفته است تا در صورت شروع رفع تحریم ها از هفته های آتی زبان مخالفان را ببندند ظریف یکی از بازیگزان این نمایش مسخره بود که قبلا وزیر امور خارجه سوریه را در جریان این بازی سیاسی قرار داده بود یک ساختمان خالی را زده اند حتی اگر فیلم زخمی ها را هم منتشر کنند کاملا فریبکارانه و ساختگی است حاج آقا بایدن با گول زدن جامعه جهانی میخواهد در صورت رفع تحریمهای ایران اینطور وانمود کند که هیچ زد و بندی در پشت پرده با ایران صورت نگرفته است

گزارش یا اعتراض به این نظر


«چماق» تنها ابزار موثر !!! February 26, 2021 08:49 PM

جو بایدن، بالاخره «سیاست های کار ساز، موثر و نتیجه دهندهٔ» ترامپ را در مقابله با رژیم اسلامگرایان فاشیست و اشغالگر را برگزید

سیاست هایی که به نتایج دلخواه و به زانو کشیدن حاکمان خون آشام اسلامی منتهی شده اند

در گذشته، «سیاست هویج بدست گرفتن» در قبال حکومت فاسد اسلامی نه تنها، «وقت تلف کردن» بیش نبود بلکه به «قلدری، پر رویی و گستاخی های» بیشتر حاکمان نفرت اندیش شیعه انجامیده بود
در گذشته، هرگاه روئسای جمهور آمریکا «هویج» بدست گرفته اند و خواستار تعامل و همکاری با حاکمان اشغالگر ایران بودند، حاکمان اسلامی با «عرعرکردن ها، نعره کشیدن ها، جفتک انداختن ها و رجز خوانی های همیشگی خود»، نه تنها «هویج» را ازدست سیاستمداران قاپ می زدند بلکه در تهدیدات و زورگویی های خود پا به فراتر هم می گذاشتند و به ویرانی و تخریبات خود ادامه می دادند

«سیاست چماق بدست گرفتن» «تنها آلترناتیو و کارزار موثر» در مقابله با ماجراجویی ها و رجز خوانی های حاکمان بشر ستیز در ایران است

«زبان و ادبیات زور، تهدید و کُتک» همراه با «چماق دراز» تنها ابزاری در «تضمین» در برقراری امنیت و ثبات در منطقهٔ خاورمیانه و غرب آسیا هستند که بارها و بارها کارایی خود را به اثبات رسانده اند

پرزیدنت جو بایدن:
• هرگز از استفاده از زبان زور و چماق در پیشبرد سیاست های آمریکا و برقراری ثبات و امنیت، «دریغ نکند»!
• از نیروهای مخالف و اپوزیسیون ایران، بی دریغانه حمایت های سیاسی، دیپلماتیک، مالی، لژستیکی خود را اعلام دارد!
• نظام غاصبگر اسلامی را در سطح جهانی به چالش گرفته و در منجلاب اسلامی خفه کند!
• از آرزوهای مردم رنج دیده و اسلام زدهٔ ایران، برای رسیدن به یک دمکراسی سکولار، آزادی و حقوق انسانی، عدالت، برابری، شکوفایی اقتصادی برای خود و نوادگان خود و یک ایران آزاد، دمکراتیک، قدرتمند، با ثبات در قلب خاور میانه، حمایت کند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


دروغ های طباطبائی !!! February 27, 2021 03:59 AM

خیلی مشتاقیم موضع خانم «آرین طباطبائی» کارمند وزارت امور خارجهٔ آمریکا را در این مورد بشنویم

این خانم که مدام از رژیم فاسد و اشغالگر اسلامی حاکم بر ایران طرفداری می کند و اعتراضات بر حق ملت ایران برای کسب آزادی و حقوق انسانی و کشتارهای دی ماه ۹۶، آبان ۹۸ و سرنگونی هواپیمای اوکرائینی را «انکار» و در قبال آنها «سکوت» می کند و تلویحأ از سرکوب خونین ملت آزادیخواه ایران توسط حاکمان خون آشام اسلامی «حمایت» می کند، خیلی مشتاقیم که ببینیم چه موضعی در این حمله، خواهد گرفت و به چه «قه ها و ترفندها» برای توجیه مواضع خود متوسل خواهد شد

این «عنصر وابسته» به حکومت فاشیست اسلامی، از وزارت امور خارجهٔ آمریکا به «جرم خیانت» به کشور آمریکا و مردم ایران، برای همیشه بایستی اخراج شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  10254 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.