آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

پنجشنبه، 26 فروردین ماه 1400 = 15-04 2021

هواپیمای اوکراینی؛ رژیم ایران به پنهان‌کاری عامدانه متهم شد

معاون دادستان کل اوکراین، ضمن متهم کردن رژیم ایران به پنهان‌کاری عامدانه اعلام کرد که کشورش از تهران خواسته اطلاعات محرمانه مربوط به ده نفری را که متهم به سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی هستند، در اختیار کی‌یف قرار دهد.

وی که سرپرست تحقیقات جنایی پرونده پرواز ۷۵۲ است، در عین حال از برنامه‌ریزی مقام‌های اوکراینی برای برگزاری یک جلسه آنلاین با دادستان جدید نظامی تهران خبر داد.

به گزارش رادیو فردا، این مقام دادستانی اوکراین اضافه کرده که بار دیگر اوکراین فقط توانسته است از طریق «رسانه‌ها» به موضوعاتی در ارتباط با سرنگونی هواپیمای مسافربری تهران-‌کی‌یف دست بیابد، اما این اطلاعات در چهارچوب مذاکرات رسمی «پنهان» شده است.

وی گفت: این در حالیست که بر اساس قوانین بین‌المللی، کشورهایی که به طور مشترک بر روی یک پرونده جنایی کار می‌کنند، باید اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

معاون دادستان کل اوکراین، مقام‌های جمهوری اسلامی را به «پنهان‌سازی عامدانه ابعاد این جنایت هولناک» متهم کرده و هشدار داد که اوكراين «از ابزارهای قانونی برای برقراری عدالت برخوردار بوده و قطعاً از آنها استفاده خواهد كرد.»


آیا قاتلان می‌توانند دربارۀ قتل خود گزارش تهیه کنند؟

گزارش قبلی: در نخستین سالگرد کشته شدن ١٧٨ سرنشین هواپیمای بوئینگ مسافربری اوکراین توسط سپاه پاسداران، نشریۀ فرانسوی لوموند مطلبی منتشر کرده دربارۀ خودداری مقامات تهران از انتشار گزارش تحقیق دربارۀ چگونگی وقوع این فاجعه.

به گزارش رادیو فرانسه، لوموند نوشته است: در حالی که سپاه پاسداران طی سه روز نقش خود را در این واقعه انکار می‌کرد، عاقبت به دلیل فاش گویی‌های منابع اطلاعاتی غرب ناگزیر از پذیرش نقش خود در فاجعه شد.

این روزنامه نوشت: یک سال بعد از این فاجعه، رژیم ایران همچنان از انتشار گزارشی روشن و رسمی دربارۀ این واقعه خودداری می‌ورزد، هر چند در این فاصله قوۀ قضائیه جمهوری اسلامی، کسانی را که در اعتراض به این فاجعه تظاهرات کردند بعضاً به پنج سال حبس محکوم کرده است.

پیام جمشیدی که خواهر سی و دو ساله‌اش، شادی، را در این فاجعه از دست داده به خبرنگار لوموند گفته است : "بر اساس قوانین بین‌المللی کشوری که در آن سقوط هواپیما روی می دهد موظف به تهیه و انتشار تحقیقات است. اما، در این مورد مشخص طلب چنین گزارشی از جمهوری اسلامی به این می‌ماند که از قاتل بخواهیم در مورد قتل خود تحقیق کند."

پیام جمشیدی با اشاره به اظهارات متناقض رهبران جمهوری اسلامی دربارۀ ساقط شدن هواپیمای اوکراینی افزوده است که هر آنچه در این باره از سوی مقامات جمهوری اسلامی اعلام شده دروغین است.

لوموند سپس از قول خانواده های قربانیان افزوده است که بلافاصله پس از ساقط شدن هواپیمای اوکراینی، مقامات جمهوری اسلامی با بولدوزر محل فاجعه را مسطح و باصطلاح پاک کردند، در حالی که انجام تحقیق نیازمند این بود که محل حادثه دست‌نخورده باقی بماند. به همین خاطر پیام جمشیدی تأکید کرده که خانواده‌های قربانیان واقعه امیدی ندارند که تحقیق در مورد سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران پیشرفت کرده و به جایی برسد.

پیام جمشیدی اضافه کرده است که خاکسپاری برخی قربانیان واقعه تحت فشار مأموران اطلاعاتی با سرعت صورت گرفت تا مبادا به این مناسبات عزاداری خانواده‌های قربانیان به اعتراض سیاسی تبدیل شود و به همین خاطر در نخستین سالگرد سقوط هواپیمای اوکراینی دستگاه ها و مأموران اطلاعاتی ایران به تهدید خانواده های قربانیان روی آوردند تا از وقوع هرگونه اعتراض سیاسی از جانب آنان جلوگیری به عمل آورند.

یک عکاس-خبرنگار ایرانی در پایان به لوموند گفته است که ساقط شدن هواپیمای اوکراینی توسط سپاه پاسداران نگاه او را برای همیشه به همه چیز تغییر داد. او گفته است : "از این پس و بعد از کشتن بی گناهان در آسمان، دیگر هیچ اقدامی از جانب حکومت اسلامی به نظر او ناممکن نمی رسد."

فیلم زیر: در جلسه‌ای که در دادسرای نظامی تهران با حضور خانواده‌های داغدار جان‌باختگان با قاضی دادسرای نظامی برگزار شد، پدر مریم ملک از جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی، سخنرانی شجاعانه‌ای کرد و از جمله خطاب به قاضی گفت: «... چطور یک مشت آدم جنایتکار ممکن است در تحقیقات شرکت داشته باشند. چاقو چطور دستهٔ خودش را می‌برد! چرا فرمانده هوافضای سپاه تا جنایتکاری که به‌عنوان وزیر امور خارجه است از کار برکنار نشدند! استدعا می‌کنم همینجا دستور بدید من رو دستگیر کنند، اعدام کنند. من بعد از بچه‌ام زندگی نمیخوام هیچی نمیخوام. ما از جان گذشته‌ایم. دریغ از کمترین راستگویی، برای غارت وسایل بچه‌های ما چی کار کردین...
www.youtube.com/watch?v=34O6TSt8lDc

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADاردلان January 8, 2021 07:15 PM

درود بیکران بر پدر مریم ملک جانباخته سقوط، این پدر داغدار که با چنین نطق شجاعانه ای بتنهایی لرزه بر اندام سران بی سروپا و یاغی رژیم انداخت!
متاسفانه بسیاری از مردم در مواقع اینچنینی بجای پاسخگویی دلاورانه بیشتر سکوت اختیار میکنند که چنین کاری بسیار اشتباه ست در اینگونه مواقع پرسشها و پاسخها باید همچون آقای ملک سریح، دندانشکن و فوق العاده آتشین باشد و ناقاضیان را مجبور به حالتهای انفعال و دفاعی قرار داد تا آنها نتوانند حق مردم را پایمال کنند!

گزارش یا اعتراض به این نظر


خسرو February 26, 2021 11:09 AM

اردلان عزیز: شما میدانید نام که این مراکز ظلم ستم را نمیتوان دادگاه گذاشت در این بیدادگاها حتی خود قاضی هم هیچکاره است مگر اینکه ثابت کند خود او بمراتب ظالم تر از آنهائیست که رای دادگاه را به او دیکته میکنند ماننده قاضی صلواتی و مقیثه که اکثرا هم نامهای نامأنوس عربی دارند بنا بر این دفاعیات متهمان هیچ معنی و مفهومی برای آنان ندارد چقدر ظالمند! دل انسان بدرد میآید وقتی سرنوشت جانباختگانی مثل روح الله زم و نوید افکاری نازنین و صدها و بلکه هزاران مردم بیگناه را بیاد میآورد

گزارش یا اعتراض به این نظر


در پایان، حقایق عریان خواهند شد!!! March 18, 2021 07:00 AM

مشکل اصلی رژیم جنایتکار اسلامی در این است که این تحولات، آغاز شروع یک سری جریانات خواهند بود
حکومت فاسد اسلامی با کشوری (کانادا) روبروست که هیچ «منافع مشترکی» با یکدیگر ندارند!
اگر این حکومت مفسدین اسلامی، قادر باشد به کشورهای اوکرائین، انگلیس، سوئد و افغانستان با پرداخت خسارت مالی و بستن چند قرار داد پر سود تجاری، آنها را راضی به سکوت کند با کانادا چنین کاری را قادر نخواهند بود که بکند
دولت فدرال کانادا، «تجارب زیاد و با ارزشی» در مطالعه و تحقیقات سوانح هوایی دارد که بهترین نمونهٔ آن پرواز ۱۱۱ سوئیس ایر که در سواحل شرق کانادا در اقیانوس اطلس در سپتامبر ۱۹۹۸ سقوط کرد
۴ سال مطالعه، تحقیق و بازسازی هواپیما قطعه به قطعه در داخل آشیانهٔ هواپیما و هزینه کردن بیش از ۵۵ میلیون دلار کانادا، رسیدن به جواب نهایی آن بود که کمپانی هواپیما سازی مک دونالد داگلاس را «ورشکست» و از صنعت هوانوردی برای همیشه «حذف» کرد
دولت کانادا، همچون پُتکی سنگین که بر سر رژیم آخوندی مدام خواهد کوبید تا به ریشهٔ اصلی این فاجعهٔ انسانی دست یابد
دولت فدرال کانادا هرگز اجازه نخواهد داد، رژیم جنایتکار اسلامی به آسانی از زیر این فاجعهٔ انسانی، شانه خالی کرده و از آن سالم بدر رود

گزارش یا اعتراض به این نظر


کی بود، کی بود، من نبودم !!! March 18, 2021 07:05 AM

این حکومت اشغالگر و تبهکار اسلامی در این فاجعهٔ انسانی، حداقل ۸ خطای آشکار را علیه ملت ایران مرتکب شده که هیچ تمایلی به رفع و تصیح کردن خطاهای خود نداشته و با بازیهای همیشگی خود، «کی بود، کی بود، من نبودم»، «قایم موشک بازی ها» و «سلب مسئولیت کردن ها» سعی در «فریب» مردم آگاه ایران است
۸ خطایی که حاکمان دجال و خون آشام اسلامی مرتکب شده اند و حاضر به عذر خواهی از آنها نیستند:
• خطای اول: «باز نگاه داشتن آسمان ایران» به روی ترافیک هوایی بین المللی، پس ازحملات موشکی به پایگاههای آمریکا در عراق!
• خطای دوم: «به دروغ» ادعا کردن که اشتباه گرفتن هواپیما با یک موشک کروز آمریکایی و «سرنگونی هواپیما» و کشته شدن کلیهٔ ۱۷۶ سرنشینان بیگناه آن!
• خطای سوم: مدام و با سماجت در «انکار به سرنگون کردن هواپیما»، «پنهان کردن حقایق تلخ فاجعه»، «اشاعهٔ دروغ و اکاذیب» و «تکذیب اخبار واقعی و درست»!
• خطای چهارم: «عذر خواهی نکردن و احساس پشیمانی نکردن از مردم ایران»!
• خطای پنجم: «پاسخگو نبودن» و «مسئولیت ناپذیری» به اعمال جنایت کارانهٔ خود در نزد مردم آگاه ایران!
• خطای ششم: «بی توجهی به خواسته ها و درخواست مردم ایران» برای یافتن حقایق تلخ این فاجعهٔ ملی!
• خطای هفتم: «استعفا نکردن» و «برکنار نشدن» هیچیک از مسئولان جنایتکار دست اندر کار این واقعه!
• خطای هشتم: «سرکوب خونین مردم ایران» در خیابانهای سراسر کشور که خواستار اجرای عدالت هستند!
این ۸ خطا، کمر این رژیم فاسد و تبهکار اسلامی را خواهد شکاند و مردم آزادیخواه ایران تا «اجرای کامل عدالت» برای یکایک قربانیان و جانباختگان راه آزادی از پا نخواهند نشست
خط پایان نزدیک و نزدیک تر می شود و سقوط و فروپاشی کامل رژیم تبهکاران اسلامی آشکار تر از گذشته و حتمی تر از دیروز!

گزارش یا اعتراض به این نظر


جنایت هولناک اسلامگرایان خون آشام !!! March 18, 2021 07:11 AM

در این جنایت هولناک، سئوالات زیادی هنوز بی پاسخ مانده:
• چه کسی مسئول «باز نگاه داشتن آسمان کشور» به روی پرواز هواپیماهای مسافربری پس از حملات موشکی ایران به عراق بوده؟
• چه کسی مسئول «رهگیری اشتباه» و دستور «سرنگون کردن هواپیما» را صادر کرده؟
• چه کسانی مسئول «انکار حقایق» و «تکذیب اخبار واقعی» این فاجعهٔ هوایی به ملت ایران بوده اند؟
• چه کسانی به مردم ایران بایستی «تسلیت» گفته و از آنها «عذر خواهی» می کردند؟
• چه کسانی در مقابل مردم ایران بایستی «مسئول» و« پاسخگو» به این فاجعهٔ انسانی باشند؟
• چه کسانی در مقابل «خواسته ها» و «در خواست» مردم ایران برای دست یابی به حقایق تلخ این فاجعهٔ ملی «ایستادگی» می کنند؟
• چه کسانی بایستی از «سِمت و مقام» خود بایستی برکنار می شدند که تا به حال چنین کاری انجام نشده؟
• چه کسانی «دستور سرکوب خونین مردم ایران» در قبال خواسته های آنها برای دست یابی به حقایق و اجرای عدالت را صادر کرده اند؟

پاسخ به سئوالات بالا، همه و همه به سیدعلی ضحاک، علی لاریجانی فاسد، حسن روحانی فریبکار، حسام الدین آشنا، دلقک جواد ظریف، علی ربیعی، علی عابد زاده، شمخانی، باقری، سلامی روانی، حاجی زاده، رحیمی، نقدی، تنگسیری، دهقان و دیگر جنایتکاران اسلامی که همگی دستشان به خون ملت آزادیخواه ایران آغشته است و هیچکدام از سمت خود استعفا و برکنار نشده اند، مرتبط هستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


چه دروغ هایی که بما نگفتند !!! March 18, 2021 07:20 AM

با نیرنگ، فریب و به دروغ ادعا می کنند که عامل حادثه:
• در ابتدا به«نقص فنی» بودن علل سقوط هواپیما پافشاری می کردند
• سپس اعتراف کردند که مورد «هدف یک موشک» سپاه قرار گرفته
• بعد از آن معلوم شد، مورد هدف «دو موشک» سپاه بوده
• بعدها به دروغ ادعا کردند، احتمال «نفوذ و خرابکاری» در سیستم دفاع هوایی کشور (توسط دشمنان) است
• و حالا هم در گزارش نهایی خود، مثل همیشه به دروغ، «اپراتور پدافند هوایی» را مسئول شلیک به هواپیما و کشتار ۱۷۶ انسان بیگناه اعلام می کنند
سئوال اینجاست:
فردا چه ادعای تازه ای خواهند داشت؟
آیا پایانی به این فریب کاری ها و دروغ ها هم هست؟

گزارش یا اعتراض به این نظر


دِر اِشپیگِل !!! March 18, 2021 07:27 AM

مصاحبهٔ ظریف جنایتکار با هفته نامهٔ آلمانی «دِر اِشپیگِل»:
اِشپیگِل: چرا سه روز تمام، ماجرای شلیک به هواپیما را از مردم پنهان کردید؟
ظریف: «بخاطر دیر مطلع شدن مقامات بود و حکومت مسئول آن نبوده است»
اِشپیگِل: چرا پروازهای مسافری در شب حمله نظامی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق را متوقف نکردید؟
ظریف: «علت این اقدام «سیاسی» و «فنی» بود و به این دلیل بود که تهران در منطقه درگیری نبود»
این جنایتکاران اسلامی، در «دروغ گفتن»، «ریا کاری»، «درندگی» و «مسئولیت نا پذیری» خود هرگز کوتاهی و درنگی نمی کنند

گزارش یا اعتراض به این نظر


جنایت اسلامی !!! March 18, 2021 07:30 AM

جهان نظاره گر تحولات و اقدامات به رسیدگی و تحقیقات این سانحهٔ دلخراش هوایی است که جنایت و دروغ رژیم تبهکاران اسلامی را به مردم ایران و جهانیان بصورت روشن و بی پرده آشکار کرد
ظریف جنایتکار به همراه دیگر حاکمان خون آشام بدون هیچ استنادی، عامل سقوط را بی محابا و مدام با دروغ های خود «نقص فنی» اعلام می کردند و هر انتقادی از این فرضیهٔ کاذب را با شدت سرکوب و تهدید می کردند
ظریف در مصاحبهٔ خود با اشپیگل، هرگز توضیح جامعی از خود ارائه نداد که:
چرا سه روز مدام و به دروغ «نقص فنی» را عامل سقوط هواپیما اعلام کردند و سه روز سپاه، دولت و بیت رهبری هیچ گزارشی از شلیک ۲ موشک زمین به هوا بطرف هواپیما اعلام نکردند؟
ظریف به همراه رئیس خود، روحانی فریبکار، هیچ سیاستمداری در جهان حاضر به «دیدار، گفتگو و معامله» با این باند تبهکار اسلامی نیست
ظریف، مذاکرات او و امضای او در عهدنامه ها، هیچ اعتبار سیاسی، حقوقی و دیپلماتیک نخواهند داشت
فاجعهٔ اسف بار سرنگونی هواپیما و اعمال و سیاست های غلط رژیم اسلامی در کشف حقایق حادثه و همکاری نکردن رژیم منفور اسلامی در «حل معمای این فاجعهٔ ملی انسانی»، جهان را بیشتر متقاعد خواهد کرد از این رژیم دوری کرده و آن را به انزوای بیشتری بکشانند
ظریف به جرم خیانت به کشور، جنایت علیه بشریت، تحریف و کتمان حقایق، اشاعهٔ دروغ، جلوگیری و ممانعت از اجرای عدالت، تهدید به سکوت منقدین و انکار دست داشتن در فاجعه، بایستی در یک دادگاه ملی، محاکمه، محکوم و بشدت مجازات شود
دست او به خون هزاران نفر از مردم بیگناه و ستمدیدهٔ ایران آغشته شده است

گزارش یا اعتراض به این نظر


عدالت بایستی اجرا شود !!! March 18, 2021 08:00 AM

این سانحهٔ هوایی هم همچون سانحهٔ «پرواز ۱۰۳ پَن اَم» کار را ممکن است به ارگانهای جهانی از جمله شورای امنیت سازمان ملل، سازمان بین المللی هوانوردی و دیوان بین المللی لاهه، بین رژیم اسلامی در یکطرف و پنج کشور شاکی، اوکرائین، کانادا، انگلیس، سوئد و افغانستان از طرف دیگر خواهد کشید
تعلل و تأخیر در تحویل جعبهٔ سیاه پرواز برای مطالعه و تحقیق این سانحه مرگبار، «پاشنهٔ آشیل» این کشمکشها خواهد بود
کشورهای شاکی، شکایتی به دیوان داوری لاهه تسلیم خواهند کرد و خواهان محکومیت جمهوری اسلامی بعلت همکاری نکردن و پنهان کردن حقایق خواهند شد
دیوان داوری لاهه «به اتفاق آرا» رژیم اسلامی را «مسئول مستقیم» این سانحه خواهد شناخت که با گزارش های غلط و فریبکاری خود، در صدد پنهان کردن حقایق تلخ و عمق فاجعه است
کشورهای شاکی در دادگاه بین المللی لاهه، «غرآمد چند میلیار دلاری» خسارت علیه شهروندان خود را خواهند کرد و دادگاه رأی به مصادرهٔ چند میلیارد دلار از دارایی های بلوکه شدهٔ ایران خواهد داد و خواستار پرداخت مستقیم به خانوادهٔ قربانیان سانحه را خواهد شد

معمر قذافی رهبر کشور لیبی، زیر ضربات تحریم های جهانی و محکومیت بین المللی پس از دو دهه لجاجت، سرانجام مجبور به پرداخت ۲ میلیارد دلار خسارت به خانوادهٔ «قربانیان پرواز ۱۰۳ پَن اَم» شد

تا روزی که رژیم اشغالگر اسلامی از همکاری با جامعهٔ جهانی در کشف حقایق این سانحهٔ دلخراش هوایی خودداری کند، صنعت هوانوردی و گردشگری جهان، رژیم اسلامی را در سطح جهانی از خود «طرد و تحریم» خواهند کرد
در پایان هم مثل همیشه رژیم منفور اسلامی، در زیر فشار جامعهٔ جهانی زانو خواهد زد، «جام زهر» را با نوش و جان دوباره خواهد نوشید و همانند معمر قذافی رهبر معدوم لیبی، «غرآمد چند میلیارد دلاری» به خانوادهٔ قربانیان را خواهد پذیرفت

گزارش یا اعتراض به این نظر


نا خد ا !!! March 18, 2021 09:24 PM

سازمان بین المللی هوانوردی - آی سی اِی اُو - که مقر آن در مونترال کاناداست، هرساله گزارشی از مقرارت و آیین نامه های جدید هوانوردی از جمله «مقرارت ناوبری هوایی» برای تمام مناطق ۶ گانه قاره ای در جهان را در چند جلد و به ۶ زبان بزرگ جهان منتشر می کند و سازمانهای هواپیمایی کشورهای اعضای خود را از آخرین تغییرات و تحولات هوانوردی در جهان و مقرارات و آیین نامه های مصوبهٔ آن سازمان را مطلع کرده و یکایک آنها را ملزم به رعایت آنها می کند

ایران و آسمان هوایی تحت حاکمیت ایران در نقشهٔ ناوبری هوایی جدید منطقهٔ غرب آسیا، «ریسک بالا» توصیف شده و به سازمانهای هواپیمایی کشورهای جهان هشدار داده شده با «احتیاط کامل» در آسمان هوایی تحت حاکمیت ایران تردد کنند و سازمانهای هواپیمایی کشورهای جهان از «شرکتهای هواپیمایی» خود خواهند خواست « بر فراز آسمان ایران با احتیاط کامل پرواز» کنند، واقعه ای که هواپیمای ترکیش ایرلاینز چند هفته پیش از یک فاجعه هوایی دیگر، جان سالم به در برد و مسیر خود را از تهران بطرف، باکو آذربایجان تغییر داد

این گزارش همچنین «در نحوهٔ بیمه کردن هواپیماهای بازرگانی» مسافربری و باربری، ملاک عمل قرار دارند و «شرکت های بیمه کنندهٔ هواپیما در جهان» هشدارهای لازم در بارهٔ پرواز بر فراز ایران را رعایت خواهند کرد و پرواز از آسمان ایران را با «ریسک بالا» بیمه خواهند کرد که این کار به افزایش تصاعدی بیمه نامه های هواپیماهای بازرگانی که بر فراز ایران پرواز میکنند افزوده و ده ها میلیون دلار هزینه بیمه ها را بالا برده است
سازمان بین المللی هوانوردی در مونترال، هر سال در نشریات سالیانه خود به انتشار گزارش خود در بارهٔ «امنیت آسمان هوایی تحت حاکمیت ایران» ادامه خواهد داد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  6201 بازدید |


© copyright 2004 - 2021 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.