آدرس پست الکترونيک [email protected]

چهارشنبه، 30 تیر ماه 1400 = 21-07 2021

خوزستان؛ حمایت سناتور جمهوریخواه/نشود زمین سوخته؟

سناتور مارکو روبیو از اعضای ارشد سنای آمریکا در صفحه توئیتر خود از قیام مردم خوزستان حمایت کرد و نوشت: در حالی که مردم ایران خواهان رهایی از رژیم حاکم در تهران هستند، استفاده وحشیانه و قساوت‌بار رژیم از زور برای برهم زدن تظاهرات مردم را محکوم می‌کنم. آمریکا به جای گفتگو برای توافقی با این رژیم شیطانی در تهران، باید به حمایت از تظاهر کنندگان برخیزد.

در همین حال گزارش شده که ماموران امنیتی عصر دیروز شماری از فعالین مدنی را که برای حمایت از مردم محروم خوزستان تجمع کرده بودند، با ضرب و شتم بازداشت و پس از چند ساعت بازجويی آزاد کردند. نرگس محمدی، آرش صادقی، آرش کیخسروی، روح‌الله مردانی، جعفر عظیم‌زاده، رسول بداقی، پوران ناظمی، حمید آصفی و بهزاد همایونی در این تجمع حضور داشتند.

هموطنی در این باره نوشت: ...خوزستان اکنون آینه مظلومیت و دادخواهی مردم ایران در عصر استیلای عمامه‌داران شده است. در خطه سوزان ایران مردمی را می‌بینیم که همه چیز خود را در اشغال سرزمین‌شان از دست داده‌اند. نفت و گاز آنها از سوی حکومتی غارت می‌شود که هم و غمی جز حفظ کیان خودش ندارد. چنگ‌اندازی نظام ولایت فقیه بر سرمایه‌های طبیعی ایران و از جمله خوزستان اکنون از نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع فولاد به حراج مادهٔ اصلی حیات، یعنی آب رسیده است. بی‌آبی انتهای یک روند طی شده در حاکمیت دینی برای تبدیل کردن ایران به یک «زمین سوخته» است...Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: