آدرس پست الکترونيک [email protected]

سه شنبه، 21 دی ماه 1400 = 11-01 2022

تایید حکم اعدام محیط بان کرمانشاهی در دیوان عالی رژیم

خبرگزاری هرانا – دیوان عالی کشور حکم اعدام برومند نجفی، محیط بان کرمانشاهی را تایید کرد. آقای نجفی پیشتر توسط شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان کرمانشاه به اتهام قتل یک شکارچی غیرمجاز به اعدام محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان محیط زیست، حکم اعدام برومند نجفی، محیط بان کرمانشاهی در دیوان عالی کشور تایید شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست در این خصوص گفت: علی‌رغم پیگیری‌های قضایی صورت گرفته و تلاش گروهی وکلای مدافع پرونده محیط‌بان برومند نجفی، حکم این محیطبان کرمانشاهی که پیش از این از بابت اتهام قتل یک شکارچی غیر مجاز توسط شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان کرمانشاه به اعدام محکوم شده بود، به تایید دیوان عالی کشور در آمد.

جمشید محبت‌خانی ادامه داد: امیدواریم با تلاش‌های رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و همراهی ریاست قوه قضائیه، زمینه بازنگری و تجدیدنظر در این حکم مطابق با دقت‌نظر در شرح وظایف یگان حفاظت محیط زیست و رعایت حقوق طرفین میسر و شرایط برای امنیت شغلی و فعالیت و تلاش بیش از پیش محیط‌بانان در حفاظت از طبیعت مهیا شود.

در تاریخ ۱۴ مرداد سال ۱۳۹۹، یکی از کارکنان یگان حفاظت محیط زیست کرمانشاه، چهار شکارچی غیرمجاز که با خودروی آفرود وارد منطقه حفاظت شده بیستون کرمانشاه شده و اقدام به شکار کرده بودند را مشاهده و موضوع را به پاسگاه محیط بانی مستقر در منطقه اطلاع داد.

بعد از اطلاع‌رسانی، پنج نفر از نیروهای یگان حفاظت محیط زیست کرمانشاه برای بررسی مسئله خود را به خودروی شکارچیان می‌رسانند و در جریان درگیری میان نیروهای محیط‌بانی و شکارچیان، تنی از متخلفان محیط زیستی با گلوله محیط‌بان نجفی زخمی می‌شود و در ادامه جان خود را از دست می‌دهد.

بعد هم سه شکارچی دیگر اقدام به فرار از صحنه می‌کنند. در چنین شرایطی محیط‌بان‌ها فرصت بازرسی خودروی شکارچیان را پیدا نمی‌کنند و بنابراین لاشه یا اسلحه‌ای از آن‌ها ضبط نمی‌شود، اما آن طور که چهار محیط‌بان دیگر حاضر در صحنه در دادگاه شهادت داده‌اند، سه شکارچی دیگر اسلحه و کوله پشتی مخصوص شکار همراه خود داشته و وارد منطقه حفاظت شده بیستون شده بودند.

با توجه به مرگ یکی از شکارچیان، پرونده ورود شکارچیان به منطقه حفاظت شده و اقدام آن‌ها به شکار پیگیری نشده و پرونده‌ای علیه محیط‌بان نجفی تشکیل شده و هم اکنون حکم اعدام محیطبان برومند نجفی در در سایه خلا های قانونی از بابت حمایت های لازمه از محیطبانان، به تایید دیوان عالی کشور رسیده است.Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: