آدرس پست الکترونيک [email protected]

شنبه، 25 دی ماه 1400 = 15-01 2022

انیمیشن ترور ترامپ؛ توییتر به دهان خامنه‌ای پوزه بند زد

توییتر برای دومین بار در یک سال گذشته، یکی از حساب‌های خامنه‌ای را برای همیشه بسته است.

بر اساس گزارش بخش مانیتوریگ بی‌بی‌سی، بسته شدن حساب کاربری سایت خامنه ای پس از انتشار انیمیشنی صورت گرفت که در آن دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را در انتقام ترور قاسم سلیمانی در دی ماه ۱۳۹۸ هدف قرار می داد.

یکی از سخنگویان توییتر به بخش مانیتورینگ بی‌بی‌سی گفته است که این حساب کاربری "برای همیشه به حالت تعلیق درآمده است."حساب مسدود شده آیت‌الله خامنه ای در توییتر این ویدئو را ساعاتی پس از انتشار آن در وب‌سایت رهبر جمهوری اسلامی در سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی منتشر کرده بود.توییتر ابتدا این توییت را حذف کرد اما سپس تصمیم گرفت حساب را برای همیشه مسدود کند.

این توئیت حاوی نقل قولی از آقای خامنه‌ای بود که در آن گفته بود ترامپ و مسئولین کشتن قاسم سلیمانی به انتقام تهدید شده بودند.

پس از ترور فرمانده وقت نیروی قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران، مقام های ایرانی به تاسی از آیت‌الله خامنه‌ای آمریکا را "به انتقام سخت" تهدید می کنند.

برخی از مقام های آمریکایی انتقاد کرده بودند که توییتر به آیت‌الله خامنه ای اجازه انتشار چنین محتوایی را می دهد اما برخی از مقام های آمریکایی را از داشتن حساب در این شبکه محروم کرده است.

حساب توییتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا هم به دلیل محتوای ضد مقررات توییتر بسته شده است.

با وجود فیلتر بودن توییتر در ایران، آیت الله خامنه‌ای چند حساب مختلف در این شبکه اجتماعی دارد که همگی فعال هستند.

حساب مسدود شده آیت الله خامنه ای بهار امسال ایجاد شده بود و به نظر می رسد جایگزینی برای حساب مشابه دیگری با شناسانه Khamenei_Site باشد، که دقیقا یک سال پیش از سوی توییتر بسته شد.

دلیل انسداد آن حساب به دلیل توییت پوستری بود که نشان می داد سایه ای از یک پهپاد در بالای سر آقای ترامپ هنگام بازی گلف در فلوریدا ظاهر می شود.آن پوستر در پایان انیمیشن تقریبا دو دقیقه ای که باعث بسته شدن دومین حساب آیت الله خامنه ای در توییتر شده، مورد اشاره قرار گرفت.
Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: