آدرس پست الکترونيک [email protected]

دوشنبه، 27 دی ماه 1400 = 17-01 2022

دادگاه نوری؛ رژیم خامنه‌ای سرانجام سکوت خود را شکست

خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه خامنه ای امروز در گزارشی نوشت: ... از ابتدای سال جدید میلادی، دادگاهی در استکهلم سوئد دور جدید جلسات خود برای محاکمه یک ایرانی به نام حمید نوری را از سر گرفته است.

نوری از آبان ماه سال ۹۸، زمانی که برای حل‌وفصل اختلاف خانوادگی دخترخوانده‌اش به سوئد سفرکرده بود هنگام ورود به فرودگاه استکهلم ربوده و به زندان انفرادی برده شد.

او ۲۶ ماه گذشته را در زندان انفرادی به سر برده و در کشور مدعی صلح و حقوق بشر از حقوق بدیهی یک متهم مثل تماس اولیه با خانواده و دسترسی آزاد به وکیل بی‌بهره بوده است.

وکلای نوری می‌گویند او در این مدت حتی از داشتن عینک مطالعه نیز محروم بوده و بر اساس گفته‌های خودش در جلسات قبلی دادگاه، چند نوبت هم مورد ضرب و شتم نیرو‌های امنیتی سوئد قرارگرفته است.

سوئد می‌گوید با اهداف حقوق بشری نوری را دستگیر کرده، اما این ادعا تماماً بر پایه شهادت اعضای گروهک تروریستی منافقین است که مدعی هستند این فرد زندانبان آن‌ها بوده است.

حمید نوری اما یک کارمند ساده قوه قضاییه بوده که از سال ۷۰ خود را بازنشست کرده و ۳۰ سال است که شغل آزاد دارد.

در طول ۵۷ جلسه دادگاه در ۵ ماه گذشته منافقین و دادگاه سوئد هنوز هیچ مدرک جدی و محکمه‌پسندی علیه نوری مطرح نکرده‌اند، بااین‌حال روند این دادگاه نمایشی که بر اساس بعضی اخبار تاکنون برای دولت سوئد بیش از ۵۰ میلیون یورو هزینه در پی داشته همچنان ادامه دارد.

حمید نوری در فرصت کوتاهی که دادگاه برای دفاع از خود به او داده، علاوه بر افشاگری در خصوص سوابق جنایت‌کارانه منافقین در ایران، نسبت به چگونگی ربوده شدن، روند دادرسی و نوع برخورد‌ها در زندان انفرادی سوئد نیز اعتراضات صریحی انجام داده که حقیقت حقوق بشر غربی و نوع برخورد سیاسی آن‌ها با این موضوع انسانی را به‌خوبی هویدا می‌کند.

نوری همچنین هیچ‌کدام از اتهامات منسوب به خود را قبول نکرده و تمام آن‌ها را حاصل تبانی منافقین و برخی چهره‌های ضدانقلاب ساکن در سوئد می‌داند.

به نظر می‌رسد حالا که دور جدید جلسات دادگاه حمید نوری آغازشده، مناسب باشد ازاین‌پس افکار عمومی داخل نیز با وقایع و رخداد‌های اتفاق افتاده در این دادگاه و حاشیه آن آشنا و از آن مطلع شوند....

این در حالیست که به گفته فعالان حقوق بشری، نوری از نزدیکان رئیسی و یکی از مسئولین هیئت اعدام در زندان‌های اوین و گوهردشت (زندان رجایی‌شهر) کرج بوده‌است. او متهم به همکاری در آزار، شکنجه، و اعدام زندانیان سیاسی در جریان کشتار جمعی زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ در اوین و گوهردشت نقش مستقیم و فعال داشته‌است. (فیلم زیر)

بنابر شهادت‌ها و کتاب‌های منتشر شده از خاطرات زندانیان سیاسی، حمید نوری با نام مستعار "عباسی" در زمان اعدام‌ها دادیار زندان گوهردشت بوده است.


www.youtube.com/watch?v=z7dv6Bpu6Ok

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADایران فردا January 17, 2022 04:45 PM

دروغگ پردازان جمهوری فریبکار وانسان کش , مرغ پخته را در ماهیتابه به ریش آن رهبر کودک کشتان به خنده میاندازد , سوئد و شکنجه ؟ سوئد٫ که این حکومت جانیان و ادم کشان شما ها فرقه تبهکار نیست
همین دیروز اعلام شد که در بهشت برین شما در سال گذشته ۱۷ مبارز کرد را این حکومت عدل علی زیر شکنجه کشته است
هر روز کودکان یمنی از گرسنگی که هدیه شما جانیان است میمیرند , شما ها جنایتکاران حرفه ای هزاران انسان ایرانی واز انها ۳۰ کودک را در ۹۸ به قتل رسانیده اید ,جنایات شما جانیان در سوریه با همدست جنایتکارتان بشار اسد قابل وصف نیست وباید در دادگاه جنایت علیه بشریت ٫ شما ها انسان کشان را به سزای اعمالتان برساند

گزارش یا اعتراض به این نظر


امیر January 17, 2022 09:14 PM

ج ا با شماها هستم این تازه اول بازیه من فکر نکنم پاهاتون به این راحتی به سوئد برسه و مثل یه آدم محاکمه بشین ترتیب شماها را، همون تو ایران میدن شمارش معکوس شروع شده، تو خبر نداری

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: