آدرس پست الکترونيک [email protected]

چهارشنبه، 29 دی ماه 1400 = 19-01 2022

بازداشت یک شهروند دوتابعیتی ایرانی-آمریکایی در شیکاگو

آمریکا یک شهروند ایرانی-آمریکایی را به اتهام "تلاش برای صادرات غیرقانونی به ایران" در شیکاگو بازداشت کرد.

به گزارش ایسنا، وزارت دادگستری آمریکا با انتشار اطلاعیه‌ای که روی وب سایت این وزارتخانه قرار گرفته است، اعلام کرد: به تازگی یک شهروند دوتابعیتی ایرانی-آمریکایی در رابطه با صادرات غیرقانونی کالا‌های آمریکایی، فناوری و خدمات به ایران بازداشت شده است.

در این اطلاعیه ادعا شده است: کامبیز عطار کاشانی، ٤٤ ساله برخلاف «قانون اختیارات اقتصادی در شرایط اضطرار بین‌المللی» (IEEPA) قصد صادرات کالا و فناوری اطلاعات (IT) به بانک مرکزی ایران را داشته است که واشنگتن آن را یک نهاد دولتی در ایران می‌داند.

میتو اُسلن، دستیار وزیر دادگستری آمریکا نیز مدعی شده است: این فرد، چندین شرکت آمریکایی را درباره قصدش برای ارسال این کالا‌های ممنوعه به ایران که قرار بوده مورد استفاده بانک مرکزی قرار بگیرد، فریب داده است. وی همچنین قصد داشته قوانین آمریکا در ارتباط با صادرات به ایران را دور بزند و از سیستم بانکی آمریکا برای این کار استفاده کند.

همچنین در اطلاعیه وزارت دادگستری آمریکا آمده است، در صورت اثبات اتهامات این فرد دوتابعیتی، وی ممکن است به حبس تا ٢٠ سال و پرداخت جریمه نقدی تا یک میلیون دلار محکوم شود.Dariush January 19, 2022 12:10 PM

ولی وجود نحس نایک، تریتا پارسی و دوستانش در واشنگتن هیچ اشکالی ندارد؟ پامپئو قرار بود اینها را از آمریکا اخراج کند، فرصت نشد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: