آدرس پست الکترونيک [email protected]

پنجشنبه، 7 بهمن ماه 1400 = 27-01 2022

حضور زنان در ورزشگاه؛ ترفند تازه برای راضی کردن فیفا

دعوت تلفنی، گزینشی و نمایشی از بانوان برای حضور در ورزشگاه آزادی!

تیم ملی فوتبال ایران در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ساعت ۱۸ امروز به مصاف عراق می‌رود.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی از استقبال خوب بانوان برای تماشای بازی فوتبال ایران و عراق خبر داد و گفت: تعداد ۲۰۰۰ صندلی در استادیوم آزادی به بانوان اختصاص پیدا کرده بود که با فروش این تعداد بلیت، سامانه بلیت فروشی مختص بانوان بسته شد. تمام تمهیدات لازم برای ورود تماشاگران زن و مرد به استادیوم آزادی انجام شده و یگان‌های ویژه در هر دو درب مستقر شده‌اند تا مشکلی برای ورود تماشاگران به آزادی وجود نداشته باشد.

اما سایت دیده‌بان ایران؛ با گزینشی و نمایشی خواندن حضور بانوان برای حضور در ورزشگاه آزادی! نوشت: سایت بلیت فروشی دیدار ایران و عراق در حالی از ساعتی قبل بازگشایی شده که تاکنون امکان خرید بلیت برای هیچکس میسر نشده است. این در حالی است که کمتر از چند ساعت تا آغاز دیدار بین ایران و عراق باقی مانده است. برخی کاربران در شبکه های اجتماعی با انتشار تصویر سامانه بی سامان تهیه بلیت مدعی شدند که اخلال در سایت بلیت فروشی عمدی است و مسئولان تلاش می کنند تا برخی تماشاگر دستچین شده را راهی استادیوم آزادی کنند. یکی از مخاطبان در همین خصوص گفت: من شانس این را داشتم که تا مرحله آخر تهیه بلیت هم پیش بروم، اما در نهایت سامانه خطای "مشخصات فردی تطابق ندارد" را نشان داد.

گزارش های رسیده حاکی از این است که دربخش زنان تا به این ساعت (12:30) ظرفیت صفر است. یکی از کاربران زن در توییتر در همین رابطه نوشت: من با خیلی از دوستانم از همان ساعات اولیه باز شدن سایت footballeticket.ir در حال تلاش برای خرید بلیت هستیم که تا این ساعت هنوز موفق به طی کردن مراحل اول خرید هم نشده ایم.

همچنین برخی کاربران از حضور گزینشی زنان در بازی امروز خبر داده اند و برخی دیگر اعلام کرده اند که فدراسیون طی تماس با برخی از زنان از آنها خواسته که عصر امروز برای تماشای بازی ایران و عراق در ورزشگاه حضور داشته باشند. گفتنی است آبان ماه گذشته فیفا نسبت به ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها، هشدار داده و اعلام کرده بود در صورت عدم حضور زنان در استادیوم، فوتبال ایران به طور کامل تعلیق خواهد شد.

پیش از این در تعدادی از بازی‌های تیم ملی ایران زنان هم اجازه حضور در ورزشگاه را پیدا کردند، اما بسیاری معتقد بودند که این حضور "گزینشی و نمایشی برای راضی کردن فیفا" بوده است.Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: