آدرس پست الکترونيک [email protected]

یکشنبه، 10 بهمن ماه 1400 = 30-01 2022

برجام؛ پمپئو: نمی‌توانیم مماشات دولت بایدن را تحمل کنیم

مایک پمپئو وزیر امور خارجه دولت ترامپ در باره مذاکرات برجام گفت:به نظر می‌رسد دولت بایدن قصد دارد به توافق برجام باز گردد.

وی در گفت‌وگو با شبکه خبری «فاکس نیوز» با اشاره به احتمال بازگشت آمریکا به برجام گفت: واقعاً فاجعه است اما به نظر می‌رسد در حال بازگشت به توافقی هستیم که دولت اوباما در سال ۲۰۱۵ میلادی آن را امضا کرد.

مایک پمپئو گفت: به نظر می‌رسد دولت دموکرات آمریکا در صدد مماشات با رژیم ایران است و به این ترتیب این حکومت حامی ترور با میلیاردها دلار پولی که در اختیار آنها قرار می‌گیرد، برنده بازی خواهد بود.

این مقام دولت ترامپ افزود: این پول علیه دوستان و متحدان ما در خاورمیانه، خلیج فارس و اسرائیل هزینه می‌شود و در نهایت آمریکا را به خطر می‌اندازد.

این مقام جمهوری خواه پیشین آمریکا در پاسخ به سوال مجری از وی در مورد جدا شدن سه عضو تیم مذاکره کننده این کشور در مذاکرات غیرمستقیم وین به ریاست رابرت مالی، گفت: نمی‌دانم این افراد چرا استعفا کردند؛ امیدوارم دلیل این کار آن‌ها عدم تحمل مماشات باشد؛ من نیز نمی‌توانم این مماشات را تحمل کنم.

سنااتور جمهوریخواه جان کورنین روز گذشته در توئیت خود نوشت: هیچ توافقی در مذاکرات اتمی با رژیم ایران، بدون تأیید سنای آمریکا الزام‌آور نخواهد بود.

نخست‌ وزیر اسرائیل هم گفته: تل‌آویو به هیچ‌گونه توافق جامعه بین‌الملل با رژیم ایران پایبند نخواهد بود.

در ایران فاطمه سپهری، فعال مدنی و از امضاکنندگان بیانیه استعفای خامنه‌ای پیش تر گفته بود: ما ناراحتیم که مبادا دولت بایدن باز بیاید و با این‌ها مماشات کند، پولی آزاد شود و به این‌ها موقعیتی داده شود. چون پول‌هایی که در دولت اوباما آزاد شد، این‌ها خرج تروریست‌های منطقه کردند.
Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: