آدرس پست الکترونيک [email protected]

آدينه، 16 اردیبهشت ماه 1401 = 06-05 2022

پنج نشانه وحشتناک از آمادگی روسیه برای آغاز جنگ اتمی

پس از آن که ماشین جنگی پوتین توسط مقاومت شدید اوکراین فلج شد شبح جنگ هسته‌ای بر سر درگیری اوکراین آشکار شد و به این نگرانی دامن زد که پوتین از تسلیحات هسته‌ای برای در هم شکستن بن بست فعلی استفاده خواهد کرد.

از هواپیما‌های موسوم به روز قیامت گرفته تا دیده شدن کیف محرمانه هسته‌ای نشانه‌هایی وجود دارند مبنی بر آن که روسیه می‌تواند برای آغاز جنگ جهانی سوم هسته‌ای آماده شود.

به گزارش فرارو به نقل از سان؛ پوتین پیش‌تر هشدار داده بود اگر کشوری در بحران اوکراین مداخله کند از تسلیحات هسته‌ای علیه غرب استفاده خواهد کرد، اما بریتانیا هشدار‌های روسیه را به عنوان یک تهدید کم اهمیت جلوه داده است.

پس از آن که ماشین جنگی پوتین توسط مقاومت شدید اوکراین فلج شد شبح جنگ هسته‌ای بر سر درگیری اوکراین آشکار شد و به این نگرانی دامن زد که پوتین از تسلیحات هسته‌ای برای در هم شکستن بن بست فعلی استفاده خواهد کرد. با این وجود، "بن والاس" وزیر دفاع بریتانیا سعی کرد از شدت تنش و هراس ایجاد شده بکاهد و این وضعیت را "نبردی لفاظی" توصیف کرد.

او به شبکه خبری "بی بی سی" گفته بود:"این وضعیت عمدتا درباره این است که پوتین آن گزینه را روی میز قرار می‌دهد تا به مردم و به دنیا یادآوری کند که او یک عامل بازدارنده در اختیار دارد". اگرچه کارشناسان می‌گویند احتمال استفاده پوتین از سلاح‌های هسته‌ای برای ایجاد جنگ جهانی بعید است، اما نشانه‌هایی وجود دارند مبنی بر آن که پوتین می‌تواند برای آغاز یک درگیری هسته‌ای آماده شود.

هواپیما‌های روز قیامت

یکی از هواپیما‌های به اصطلاح روز قیامت ویژه پوتین برای استفاده در صورت جنگ هسته‌ای با غرب در روز‌های اخیر در حال پرواز در اطراف مسکو دیده شده است.

در ویدئویی نشان داده شد که ایلیوشین ایل -۸۰ در حال عبور از حومه پایتخت روسیه بوده است. هواپیمای بدون پنجره ایلیوشین - ۸۰ یکی از چهار هواپیما‌های طراحی شده توسط کرملین برای استفاده در صورت حمله اتمی است. مقام‌های روسی تایید کرده بودند که این هواپیما در رژه سالانه روز پیروزی در روز دوشنبه در میدان سرخ به نمایش گذاشته خواهد شد. این هواپیما در مانور‌ها و تمرینات برای نمایش شرکت داشته است. این هواپیمای غول پیکر متعلق به دوران شوروی از سال ۲۰۱۰ میلادی به این سو در مراسم بزرگداشت روز پیروزی دیده نشده بود. نمایش مجدد آن به گمانه زنی در این باره که پوتین قصد دارد پیامی هشدار دهنده را به غرب ارسال کند دامن زده است.

پوتین قادر خواهد بود به عنوان رئیس جمهور از جایگاه فرماندهی هوابرد به ارتش روسیه فرمان دهد تا دستورات مختلف از جمله حمله هسته‌ای را اجرا کند.

هواپیمای روز قیامت نامی غیررسمی برای نوعی از هواپیما است که به عنوان مرکز فرماندهی هوایی در صورت وقوع جنگ هسته ای، فجایع گسترده و سایر درگیری‌های وسیع که زیرساخت‌های اصلی نظامی و دولتی را تهدید می‌کند مورد استفاده قرار می‌گیرد. معادل امریکایی ایلیوشین -۸۰ هواپیما‌های بوئینگ E-۴B ساخته شده بر پایه هواپیمای مسافربری ۷۴۷ است.

کیف هسته‌ای

هم چنین، پوتین چندین بار در اطراف کیف مخفی هسته‌ای روسیه دیده شده است. ماه گذشته، او از طریق بالگرد به مرکز فضایی ووستوچنی رفت تا با "الکساندر لوکاشنکو" رئیس جمهور بلاروس دیدار کند. پوتین با همراهی مسئولان ارشد نظامی که کیف هسته‌ای را در دست داشتند دیده شد. او تنها چند روز پیش از این دیدار در مراسم تدفین "ولادیمیر ژیرنوفسکی" از سیاستمداران ملی گرای افراطی روسیه دیده شد و در آن دیدار نیز همراهان اش کیف هسته‌ای را در دست داشتند.

تصور می‌شود که این کیف محرمانه حاوی دستگاه پرتاب موشک‌های استراتژیک کرملین است و حضور آن در مراسم تشییع جنازه به عنوان یک تهدید وحشتناک برای جهان تلقی می‌شود.

این کیف که دارای کد کلید شخصی سازی شده است معمولا تحت نظارت ۲۴ ساعته قرار دارد و زرادخانه هسته‌ای مسکو را کاملا کنترل می‌کند.

این کیف که به زبان روسی چگت (نامگذاری شده از روی کوه چگت در کاباردینو – بالکاریا در روسیه) نام دارد در اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی ساخته و برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ میلادی به جهانیان نشان داده شد و محتوای آن از نزدیک در تلویزیون مشاهده شد. تصور می‌شود که حضور قابل مشاهده آن در هفته‌های اخیر نشانه دلهره آوری است از آن که رئیس جمهور روسیه می‌تواند سلاح‌های هسته‌ای ویرانگر را در هر زمانی مستقر سازد.

تهدید‌های وحشتناک تلویزیون دولتی

تلویزیون دولتی روسیه در یک ویدئوی تبلیغاتی عجیب بریتانیا را تهدید به غرق شدن در زیر سونامی رادیواکتیو کرد. در پخش هیجان انگیز این کلیپ مجری اشاره کرد که چگونه آخرین موشک هسته‌ای شیطان ۲ کرملین می‌تواند بریتانیا را نابود کند.

"دیمیتری کیسلیوف" میزبان برنامه، دومین گزینه روسیه را برای "غرق کردن بریتانیا در اعماق دریا" با استفاده از "اژدر هسته‌ای زیرآبی پوزیدون" آن کشور اعلام کرد. او در یک تصویر ترسناک هشدار داد که این موشک یک موج سونامی غول‌پیکر را تا ارتفاع ۴۹۹۸۷ سانتی متری ایجاد می‌کند. او سپس پیش بینی کرد که امواج آب که تقریبا به نیمه اسکافل پایک بلندترین کوه انگلستان می‌رسد حاوی "دوز بالایی از تشعشعات" خواهد بود و آن چه از بریتانیا باقی خواهد ماند را به یک "صحرای رادیواکتیو" تبدیل می‌کند. تهدید او بر اساس ادعا‌های "بی اساس" رسانه‌های دولتی روسیه در هفته گذشته مبتنی بر این ادعا که "بوریس جانسون" نخست وزیر بریتانیا درباره انجام حمله هسته‌ای علیه روسیه بدون مشورت با ناتو صحبت کرده است. دفتر نخست وزیری بریتانیا این موضوع را "نمونه دیگری از اطلاعات نادرست منتشر شده توسط کرملین" قلمداد نمود و آن را تکذیب کرد.

آزمایش هسته‌ای شیطان ۲

کارشناسان تلویزیونی طرفدار پوتین پیش‌تر نیز در تهدیدی استفاده از موشک بالستیک قاره پیمای سارمات یا RS-۲۸ Sarmat را مطرح کرده بودند و با خوشحالی از توانایی آن برای محو کردن بریتانیا از نقشه جهان یاد کرده بودند. پوتین به خود می‌بالد که "شیطان ۲" موشک اتمی آخرالزمانی اش می‌تواند "هر گونه دفاعی" را در هم بشکند.

پوتین گفته بود که سارمات قادر است با پایان دادن به جهان "آنانی را که می‌خواهند روسیه را تهدید کنند مجبور سازد تا دو بار به تصمیم شان فکر کنند".

این موشک می‌تواند مسافتی ۱۷۷۰۲ کیلومتری را طی کرده و ۱۵ کلاه را حمل کند و این ظرفیت را دارد که منطقه‌ای به وسعت بریتانیا را در جریان یک حمله نابود کند. گفته می‌شود سارمات دوربردترین موشک بالستیک قاره پیمای جهان است. کلاهک‌های مجزای آن می‌توانند پیش از حرکت به سوی هدف با سرعت مافوق صوت از موشک اصلی ۱۰۰ تنی جدا شوند. این بمب‌ها ۱۰۰۰ برابر قوی‌تر از بمب‌هایی هستند که توسط ایالات متحده در هیروشیما و ناکازاکی ژاپن در طول جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفتند. پوتین گفته است:"این موشک می‌تواند از تمام سیستم‌های دفاع ضد موشکی مدرن عبور کند".

پناهگاه‌های هسته‌ای

گزارش شده که پوتین و حلقه نزدیکان اش در ماه مارس پس از حمله به اوکراین در پناهگاه‌های هسته‌ای فوق سری زندگی می‌کردند.

استفاده از پناهگاه‌های با امنیت بالا نشان می‌دهد که پوتین می‌تواند برای استقرار تسلیحات هسته‌ای آماده شود اقدامی که منجر به انتقام جویی اجتناب ناپذیر خواهد شد.

جابجایی هواپیما‌های مورد استفاده توسط مقام‌های ارشد کرملین در ماه مارس نشان داد که پوتین احتمالا در مخفیگاهی در نزدیکی سورگوت در غرب سیبری به سر برده است. به گفته "کریستو گروزف" روزنامه نگار تحقیقی گفته می‌شود "سرگئی شویگو" وزیر دفاع پوتین برای مدتی در پناهگاهی در نزدیکی اوفا در اورال در ۱۱۶۶ کیلومتری شرق مسکو پنهان شده بود. این گمانه زنی پس از بازدید سه روزه "کسنیا شویگو" دختر ۳۱ ساله او از اوفا تقویت شد. در آن زمان گفته شده بود که وزیر دفاع روسیه از مشکلات قلبی رنج می‌برد. گروزف که با شبکه تحقیقاتی بریتانیایی "بلینگ کت" در ارتباط است در آن زمان گفته بود:"کاملا مطمئن هستم که شویگو در یک پناهگاه است. با ردیابی حرکت هواپیمای او پرواز‌های بسیار مکرر به اوفا را مشاهده می‌کنیم".

با آگاهی از این که در آن منطقه پناهگاه‌های محافظت شده نیز وجود دارند این موضوع پاسخی روشن در مورد محل سکونت وی ارائه می‌دهد. او معتقد است که پوتین پناهگاه دیگری نیز در نقطه‌ای دیگر در اختیار دارد. پیش‌تر ادعا‌هایی مبنی بر آن وجود داشت که پوتین خویشاوندان نزدیک خود را به پناهگاهی در کوه‌های آلتای در حدود ۱۷۷۰ کیلومتری جنوب شرقی سورگوت و ۳۷۹۸ کیلومتری شرق مسکو منتقل کرده بود. هم چنین، ادعا‌هایی وجود دارند مبنی بر آن که پوتین در اواخر سال گذشته برای بازرسی پناهگاه‌های اضطراری در دوره شیوع کرونا وقت صرف کرده بود.پوتین بحران ساز !!! May 6, 2022 09:02 AM

پوتین را هرگز نبایستی دست کم گرفت
پوتین یک سیاستمدار کار کشته، دغلباز، «غیر قابل پیش بینی» و «غیرقابل اعتماد» است
کارشناسان برجستهٔ سیاسی جهان، پیش بینی می کردند که پوتین هرگز:
• به جمهوری چچستان لشکرکشی نکند، که در سال ۲۰۰۴ کرد و پیروز شد!
• به شمال کشور گرجستان حمله نکند، که در سال ۲۰۰۸ کرد و پیروز شد!
• به شبه جزیرهٔ کریمه لشکر کشی نکند که در سال ۲۰۱۴ کرد و پیروز شد!
• به سوریه لشکرکشی نکند که در سال ۲۰۱۶ کرد و پیروز شد!
• به اوکرائین حمله نکند که امسال هم آن کار را کرد!
دو دههٔ گذشته این «نکتهٔ حساس و کلیدی» را به اثبات رسانده که ولادیمیر پوتین، تزار جنایتکار روسیه، تا به امروز «برخلاف پیش بینی ها و انتظارت» کارشناسان سیاسی جهان و حتی دایرهٔ دست اندرکاران لشکری و کشوری خود،عمل و رفتار کرده و در آینده چنین رفتاری را هم خواهد داشت
برای پوتین ریسک شکست مفتضحانه در جنگ اوکرائین «خیلی خیلی بالاتر» از ریسک استفاده نکردن از سلاح های هسته ایست
با استناد بر شواهد گذشته از اعمال و رفتار پوتین، سئوال «آیا» نیست
بلکه:
«کِی» و «چه وقت» پوتین، «دگمهٔ جنگ جهانی سوم» را فشار خواهد داد؟
پوتین «تصمیم مخفیانهٔ خود» را از مدت ها قبل گرفته و آن شکست ناتو و غرب است، با هر هزینه ای که شده و با هر سلاح کشنده ای که شده
عافبت این درگیری، جهان بشریت را به یک «جهنم اتمی» تبدیل خواهد کرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


آغاز جنگ جهانی سوم !!! May 6, 2022 09:05 AM

هشدار سِرگِی لاواروف، وزیر خارجهٔ وقت روسیه در مورد وقوع «جنگ جهانی سوم» با خطرات، عواقب و پیامدهای:
• «فروپاشی در بازارهای بورس جهان»!
• افزایش نرخ «تورم» در جهان!
• افزایش نرخ «بهره ها» در جهان!
• افزایش قیمت «نفت خام و انرژی» در جهان!
• افزایش قیمت «فلزات گرانقیمت» در جهان!
• «کمبود خواربار» و افزایش قیمت آن در جهان!
• افزایش «خطر قحطی و گرسنگی» در جهان!
• آماده شدن ارتش های جهان برای جنگ!
• ترس، وحشت، بی ثباتی، نا امنی، درگیری، خشونت و شورش ها در جهان!
• خطر عظیم «فروپاشی کامل اقتصاد جهان»!
• سرازیر شدن صدها میلیون آواره و مهاجر در سراسر جهان!
• و ،،،،!
که در روزها، هفته ها و ماههای آینده آغاز خواهند شد و به پیکر جامعهٔ جهان همچون «سونامی مهیبی» برخورد خواهند کرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


پوتین بدنبال بردگی کامل بشریت است !!! May 6, 2022 09:15 AM

استراتژی پوتین در جنگ اوکرائین، کمی طولانی کردن جنگ و با به نمایش گذاشتن بیش از ۶۰ کیلومتر ادوات و نیروهای نظامی روسیه در جادهٔ منتهی به «کی یف» پایتخت اوکرائین بود که نه تنها اوکرائینی ها و ارتش آن را از نظر «روانی» تضعیف کرده بود بلکه اروپا و جهان غرب را با این «جنگ روانی» خود، به طرف یک بی ثباتی کامل در قارهٔ اروپا و «ورشکستگی کامل اقتصادی» و عواقب مخرب، ویرانگر و غیرقابل تصور آن، هدایت می کند
• شدت بخشیدن به بحران تورم در جهان غرب!
• ریزش تصاعدی ارزش بازار سهام جهان!
• افزایش ناگهانی و بیسابقهٔ قیمت نفت خام و محصولات نفتی در جهان!
• افزایش رقم بیکاری در جهان!
• ایجاد بحران ده ها میلیون آوارهٔ اوکرائینی در کشورهای مجاور و غرب اروپا!
• افزایش بی ثباتی ها و نا امنی های داخلی کشورهای اروپا!
همه و همه، از سیاست های مخوف و پنهان، کشورگشایی های ولادیمیر پوتین، تزار خون آشام روسیه در پشت این جنگ خونین در قلب اروپاست
پوتین به حقیقت دانسته اگر عملیات جنگی خود در اروپا را تا چند هفته دیگر ادامه دهد، از پایه، «کل امنیت و اقتصاد قارهٔ اروپا» و سپس «نبض اقتصاد جهان» را بر هم خواهد زد و آن را به «توقف کامل» در خواهد آورد
بالا رفتن ناگهانی قیمت نفت، اقتصاد تضعیف شدهٔ جهان غرب را به یک «سکتهَ مهیب اقتصادی» خواهد انداخت و آن را «از درون فلج» خواهد کرد
پوتین بدنبال حرکت بعدی حساس خود در روی تختهٔ شطرنج ژئو پولتیک جهان است که به «مرگ قریب الوقوع اقتصاد غرب» منجر خواهد شد

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: