آدرس پست الکترونيک [email protected]

شنبه، 11 تیر ماه 1401 = 02-07 2022

برجام؛ بایدن تضمین نمی‌دهد/کیسینجر: خطرناک است

آمریکا نه تحریم را لغو می‌کند و نه تضمین می‌دهد

کیهان خامنه ای نوشت: غربی‌ها به صراحت می‌گویند تضمین دادن به ایران و لغو همه تحریم‌ها خواسته‌های فرابرجامی است و این در حالی است که با توجه به سابقه بدعهدی غرب این دو موضوع واجب‌ترین موارد در توافق احتمالی آینده است و دیگر اینکه اگر غرب نمی‌خواهد بازهم بدعهدی کند چرا از دادن تضمین شانه خالی می‌کند؟ چرا باید از دادن تضمین هراسان باشند و آن را تا آن اندازه مهم جلوه دهند که جلوه تحقق توافق هسته‌ای را بگیرد؟!

بازگشت به برجام خطرناک است

این در حالیست که وزیر امورخارجه پیشین آمریکا با انتقاد از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ با ایران، آن را ناکافی توصیف کرد و بازگشت به آن را نیز خطرناک دانست.

هنری کیسینجر درباره مذاکرات برای احیای برجام گفت: من از همان ابتدا نسبت به این توافق تردید داشتم. از نظر من راستی‌آزمایی وعده‌های ایران بسیار دشوار خواهد بود و گفتگو‌ها در واقع الگویی ایجاد می‌کرد که طبق آن پیشرفت هسته‌ای ایران کمی آرام، اما اجتناب‌ناپذیر می‌شد.

کیسینج توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ را ناکافی عنوان کرد و گفت: اکنون مشکل مذاکرات هسته‌ای فعلی این است که بازگشتن به توافقی که از ابتدا ناکافی بود، بسیار خطرناک است.

وزیر امورخارجه اسبق آمریکا همچنین تصریح کرد: تمام نگرانی‌هایی که درباره توافق اصلی داشتم را اکنون نیز دارم. هنوز مفاد آن توافق را ندیده‌ام، اما واقعاً هیچ جایگزینی برای حذف توان هسته‌ای ایران وجود ندارد.

وی که به‌عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا نیز فعالیت داشت گفت: هیچ راهی برای برقراری صلح در خاورمیانه با وجود سلاح هسته‌ای در ایران وجود ندارد، زیرا قبل از اینکه چنین اتفاقی بیفتد احتمال پیش‌دستی اسرائیل زیاد است، چون اسرائیل نمی‌تواند منتظر عوامل بازدارنده باشد.
موسی July 2, 2022 08:37 PM

برجام چیه مردم را ۴۳ سال است که فیلم کردن و دور میگردونن بخاطر اینکه خودشان ملاها و یا شبه ملاهای ریشی غارنشین بودن یارب مبادا گدا معتبر شود گر معتبر شود زخدا بی خبر شود مردم ۴۳ سال است که این مریضهای روانی بحران میسازن براشون که بعد مثل لاریجانی های و قالیبافهای گدا گشنه و امثال علی گدا و جنتی و خاتمی عقده ای کاخ بسازن و بحران و بعد به ریش مردم بخندند و بگویند این مردم را باید گشنه نگاه داشت و با اسم برجام دور خودش مثل سگ که دور دمش میچرخه گردانید تا ما مایه بزنیم و با سپاه و بسپج بترسونیمشون که فعلا سپاه و اطلاعات و بسیجشان فعلا خوشبختانه سوراخ شده اند توسط موساد و خود سپاهیانشان دارند مثل سگ میچرخند دنبال دمشان مردم را به برجام و بی سوادانی مثل ظریف و عراقچی ضد ایرانی گذاشتند سرکار به قول رضا شاه دوم این فرقه تبهکار مافیایی باید برود

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: