آدرس پست الکترونيک [email protected]

یکشنبه، 9 مرداد ماه 1401 = 31-07 2022

بزودی پوتین باید بین سلاح و غذا یکی را انتخاب کند

رئیس جمهور روسیه امروز (یکشنبه) به مناسبت "روز نیروی دریایی" گفت که نیروی دریایی این کشور موشک‌های کروز مافوق صوت "زیرکن" (Zircon) را ظرف چند ماه آینده دریافت خواهد کرد و منطقه استقرار آن‌ها به منافع روسیه بستگی دارد.

این در حالیست که دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا گفته: تحریم‌های غرب علیه روسیه به اقتصاد این کشور آسیب رسانده است.

به گزارش ایسنا، جوزپ بورل، مسئول روابط خارجه اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با دویچه وله گفت، آنچه از کاهش مصرف گاز روسیه مهم‌تر است، این است که روابط اقتصادی روسیه با دیگر کشورها قطع شود.

بورل در اشاره به تانک‌های روسی که از قطعات غربی استفاده می‌کنند، گفت: ماشین نظامی روسیه علاوه بر پول، به فناوری هم نیاز دارد. به لاشه یک تانک نابود شده روسیه نگاه کنید. می‌بینید که چه مقدار از قطعات الکترونیک شرکت‌های غربی در آن بکار رفته است. روس‌ها دیگر به آن‌ها دسترسی نخواهند داشت.

او به عنوان دبپلمات ارشد اتحادیه اروپا بیان کرد که تولید ناخالص داخلی روسیه در سال میلادی جاری ۱۰ درصد کاهش یافته و به گفته بورل، منجر به «بزرگترین رکود از زمان فروپاشی شوروی» می‌شود.

او همچنین گفت، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به‌زودی باید بین سلاح و غذا برای مردم کشورش، انتخاب کند.

او همچنین انتقادات وارده به سیاست انرژی اتحادیه اروپا را رد کرد و افزود، از آغاز حمله روسیه به اوکراین، اروپا میزان خرید گاز از روسیه را به نصف میزان قبل از جنگ کاهش داده است.

بورل با این حال تصریح کرد: نمی‌شود از اقتصاد اروپا انتظار داشته باشید که یک‌شبه خرید گاز از روسیه را متوقف کند، ما که نمی‌توانیم معجزه کنیم!

مصاحبه‌کننده از بورل پرسید که چرا بروکسل تعرفه‌های سنگینی بر گاز روسیه اعمال نمی‌کند تا از بودجه‌ جنگ مسکو کاسته شود، این دیپلمات ارشد اروپايی پاسخ داد که این پیشنهاد مطرح شده، اما رد شده است.

بورل تصریح کرد که در عوض این اتحادیه تصمیم گرفته‌ است که از پایان سال میلادی جاری خرید گاز روسیه را متوقف کند و در حال حاضر روند توقف خرید گاز را طی می‌کند.

او گفت که کاهش بیشتر گاز روسیه «به‌زودی» انجام خواهد شد.
Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: