آدرس پست الکترونيک [email protected]

دوشنبه، 10 مرداد ماه 1401 = 01-08 2022

سرکوب بهائیان؛ این سناریو کاملا نخ نما شده و فرسوده است

وزارت اطلاعات در ایران بازداشت شماری از بهاییان را تایید کرده و با «متهم» خواندن آنها گفته است این افراد «مستقیما با کانون صهیونیستی موسوم به بیت‌العدل مستقر در فلسطین اشغالی در ارتباطِ تشکیلاتی بودند.»

به گزارش بی بی سی، بیانیه وزارت اطلاعات می‌گوید افراد بازداشت شده «ماموریت‌های تبلیغ گسترده‌ آموزه‌های استعمار ساخته‌ بهاییت و نفوذ در محیط‌های آموزشی در سطوح مختلف و به‌طور خاص مهدکودک‌های سراسر کشور» داشتند و «ترویج سازمان‌یافته‌ بی‌حجابی در ایران» می‌کردند.

فعالان حقوق‌ بشر پیش از این از بازداشت تعدادی از اعضای جامعه بهاییان در تهران و چند شهر دیگر و تفتیش خانه دیگر بهاییان خبر داده‌ بودند.

مهوش شهریاری و فریبا کمال‌آبادی از جمله این افراد هستند که گفته می‌شود در تهران بازداشت شده‌اند.

هر دوی آنها از رهبران سابق جامعه بهاییان ایران هستند که پیش از این به همین علت ده سال زندانی شده بودند.

همزمان منابع خبری از بازداشت عفیف نعیمی در کرج خبر داده‌اند.

آقای نعیمی هم مانند خانم شهریاری و خانم کمال‌آبادی از رهبران سابق جامعه بهاییان ایران است که پیش‌تر دوره ده ساله حبس را پشت سر گذاشته بود.

فعالان حقوق بشر همچنین از بازداشت سامان استوار، سهی ثابتی و بهنام ممتازی خبر داده‌اند. این افراد به ترتیب در کرج، ساری و قزوین بازداشت شده‌اند.

همزمان گزارش شده است که خانه‌های بیشتر از ۲۰ نفر از بهاییان در تهران، کرج، ساری، مشهد، شیراز و گرگان از سوی ماموران جمهوری اسلامی تفتیش شده است.

سازمان ملل متحد و گروه‌های طرفدار حقوق بشر بارها در بیش از چهل سال گذشته جمهوری اسلامی را به نقض گسترده حقوق شهروندی بهاییان متهم کرده‌اند.

جامعه جهانی بهاییان و فعالان حقوق بشر سال گذشته کمپینی برای مقابله با نفرت‌پراکنی و دروغ‌پراکنی علیه بهائیان در ایران به راه انداختند.

جامعه جهانی بهایی با انتشار بیانیه‌ای از نهادهای بین‌المللی و کشورهای مختلف خواست بود که حکومت ایران را برای «کارزار نفرت‌پراکنی علیه بهائیان» بازخواست کند.

بهاییان ایران گفته بودند «کارزار نفرت پراکنی و پروپاگاندای حکومت که بیش از چهار دهه قدمت دارد به مراحل جدیدی وارد شده و پیچیدگی و میزان آن به شدت افزایش یافته است.»
پژمان August 1, 2022 07:57 PM

حضرت علی (ع) به دولت‌هایی چون خامنه ایی چنین میفرمایند :
دولتها و حکومتهایی که به عدالت رفتار نکنند پایه حاکمیتشان بسیار سست و ضعیف است و اقتدارشان موقت خواهد بود؛ زیرا با ستمگری و بی عدالتی، نابودی خود را امضا کرده اند حضرت علی علیه السلام در این باره می فرمایند : «مَنْ جارَتْ ولایتُهُ زالت دولَتُهُ » (14) یعنی : کسی که در دایره حکومتش ظلم و ستم کند، حکومتش از بین خواهد رفت
حضرت بهاالله نیز چنین میفرمایند : «ای ظالمان ارض از ظلم دست خود را کوتاه نمائید که قسم یاد نموده‌ام از ظلم احدی نگذرم…»
ای ظالمین عرض و خامنه ای ،بترسید از آخرت و دنیایی که در پیش دارید ! شما همگی در عذاب الهی بر اعمالتان غرق خواهید شد و در گرفتار ابدی راه فراری نخواهید داشت !

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: