آدرس پست الکترونيک [email protected]

دوشنبه، 17 مرداد ماه 1401 = 08-08 2022

منبع داخلی: امید احیای توافق برجام نقش بر آب شد؟

پایان بی‌نتیجه یک دور دیگر مذاکرات احیای برجام در وین

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام ارشد اروپایی در وین گفته: ما چهار روز کار کردیم و امروز این متن روی میز قرار دارد. مذاکرات به پایان رسیده و این متن نهایی است و دیگر قابل مذاکره نیست.

با توجه به این اظهارات به نظر می‌رسد که هیات‌های اصلی در مذاکرات یعنی رژیم ایران و آمریکا فقط باید پاسخ مثبت یا منفی خود را به متن نهایی اتحادیه اروپا ارائه دهند و مذاکرات از سر گرفته نخواهد شد.

خبرنگار پولتیکو گفت: دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا می گوید که طرفین مذاکره وین را طی چند ساعت آینده ترک می کنند. مذاکرات به اتمام رسید، بهترین توافق ممکن روی میز است. اکنون این طرفین مذاکرات هستند که باید توافق را بپذیرند.

خبرنگار روزنامه وال‌استریت‌ژورنال هم که اخبار مربوط به مذاکرات را رصد می‌کند در توییتر به نقل از یک مقام ارشد اروپایی نوشت: متنی که توسط هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا روی میز قرار گرفته منتهی الیه انعطاف‌پذیری همه ما ماست. این به منزله پایان تقریباً یک سال و نیم مذاکره است. اکنون زمان تصمیم‌های نهایی است.

این در حالیست که آفتاب نیوز نوشت: امید احیای توافق نقش بر آب شد. دیپلمات ایرانی آب پاکی را روی دست خبرنگاران ریخت.

به گزارش ایسنا، یک مقام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد ادعای نشریه وال استریت ژورنال مبنی بر احتمال آماده شدن متن نهایی توافق در وین ظرف چند ساعت آینده، گفت: با توجه به ادامه بحث‌ها درباره چند موضوع مهم باقی‌مانده، هنوز در مرحله‌ای قرار نداریم که از نهایی شدن متن سخن بگوییم.

وی گفت: نتیجه گفت‌وگوها به اراده طرف مقابل برای اتخاذ تصمیمات سیاسی لازم بستگی دارد.Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: