آدرس پست الکترونيک [email protected]

سه شنبه، 18 مرداد ماه 1401 = 09-08 2022

فیلم؛ دردِ دل سوزناک یک بازیگر مطرح قبل از انقلاب

در روزهای اخیر بریده‌ای از گفتگوی مرتضی عقیلی، بازیگر پیشکسوت سینمای ایران پربازدید شده است (فیلم زیر). در این مصاحبه، عقیلی خاطره‌ای شنیدنی از دیدار با پیتر فالک، بازیگر سرشناس هالیوود تعریف می‌کند. ظاهرا دلیل این دیدار اتفاقی هم تعمیر خودروی آقای فالک بوده.

مرتضی عقیلی روایت می‌کند:«یک روز رفتم منزل کسی دیدم خانه‌ای بالای پنج شش هزار متره دیدم خانه پیتر فالک است دارد گلف بازی میکند. بهم گفت من عاشق این رولز رویسم هستم. مواظب باش دست کثیفت نخورد به بدنه ماشینم. دستکش دست کردم و شروع کردم باز کردن چرخ ماشین. بهش گفتم من فیلم معجزه سیب شما را خیلی دوست داشتم و حقتان بود جایزه اسکار بگیرید اما این فیلم آخر را اگر جای شما بودم بازی نمی‌کردم.»

عقیلی ادامه داد: «بهم گفت تو کی هستی که درباره بازی من اظهارنظر کنی؟ گفتم من هم قبلا توی کار شما بودم. گفت ریل جمع کن بودی یا آپاراتچی؟ گفتم آکتور بودم. بالای هفتاد تا فیلم سینمایی بازی کردم. سه تا فیلم سینمایی ساخته‌ام. من قصه جان اشتان بیک را بازی کرده‌ام. من دایی وانیای چخوف را بازی کرده‌ام. من هم توی مملکت خودم جایزه گرفته‌ام. حالا مجبورم روی ماشین‌ها کار کنم.»او گفت همان موقع پیتر فالک گفته به ماشینم دست نزن و بعد خانمی را صدا زده و گفته دوربین من را بیاور. با او عکس انداخته و گفته دیگر برای کار خانه من نیا. تو همکار و هم‌صنف منی و من خجالت می‌کشم تو برای من کار کنی...

کاربری نوشت: مصاحبه مرتضی عقیلی با فریدون جیرانی رو دیدم و درد کشیدم...

www.youtube.com/watch?v=D58ffCgwk6Q

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOADAziz August 9, 2022 08:12 PM

جایزه سپاس گرفتی و مردمی سال ۵۷ ناسپاسی کردند

گزارش یا اعتراض به این نظر


ایرانیان August 10, 2022 10:05 AM

عقیلی جان متاسفم و خیلی هم درد کشیدم ولی وقتی این کشور دستتان بود و یک ایران دوست بزرگ و قدرتمند پشتیبان شما هنرمندان و کشوربود تا فیلم های برخلاف عرف جامعه ما مثل تپلی و زیر پوست شب را بازی کنید و شاه را با جماعت مسلمان نا آگاه رو در رو کنید کاش با تمام قوا به پشتیبانی آن مدرنیته بلند میشدید نه اینکه همه فرار را بر قرار ترجیح دهید عقیلی جان بیشتر از این ناراحت شدم که برای برگشت پیش ملاها آن نامه های التماس آمیز را نوشتی حالا هم مرثیه سرایی میکنی عاشورای ما و قهرمانان آن ندا ها بختیاری ها پدر و پسر و هستند و

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: