آدرس پست الکترونيک [email protected]

یکشنبه، 23 مرداد ماه 1401 = 14-08 2022

ترور رشدی؛ درخواست مقام ارشد انگلیسی درباره سپاه

ریشی سوناک، نامزد جانشینی بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا حمله به سلمان رشدی را «زنگ خطری برای غرب» در ارتباط با ایران خوانده و خواهان تحریم بیشتر ایران و شناسایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمانی تروریستی شده است.

آقای سوناک، وزیر دارایی سابق و یکی از دو نامزد رهبری حزب محافظه‌کار بریتانیا در بیانیه‌ای به شدت از واکنش‌ها در ایران به حمله به سلمان رشدی انتقاد کرده و درباره احیای توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی هشدار داده است.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا و لیز تراس، رقیب ریشی سوناک در رقابت‌ برای جانشینی آقای جانسون هم حمله به سلمان رشدی را محکوم کرده‌اند اما اشاره‌ای به ایران نکرده‌اند.

اما ریشی سوناک در بیانیه‌ای که محور اصلی آن مقابله با جمهوری اسلامی است، هشدار داده که «وضعیت در ایران بسیار جدی است و ایستادن مقابل پوتین نباید حواس ما را از جاهای دیگر پرت کند».

او در بیانیه‌اش به مذاکرات احیای برجام هم اشاره کرد و نوشت: «یک ایران مسلح به سلاح هسته‌ای تهدیدی برای موجودیت متحد ما اسرائیل است و با توان موشکی بالستیک در واقع کل اروپا را به خطر می‌اندازد.»

یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل حمله به سلمان رشدی را «نتیجه ده‌ها سال تحریک به رهبری رژیم تندرو تهران» خوانده است.

ریشی سوناک خواهان وضع تحریم‌های شدیدتر علیه ایران و «یک توافق جدید و سخت‌گیرانه‌تر» با جمهوری اسلامی شده است.

بی بی سی

مرگ بر روسیه August 14, 2022 11:53 PM

امثال تو مهاجرانی زنازاده را باید همین فردا دیپورت کنند

واضح است که برنامه تروریستی هم دارید و منتظر دستور هستید از سوی ملاهای روسی

جهان آزاد باید همه شما مزدوران روسیه و پایوران ملاهای جنایتکار روسی را شناسایی کند

تشویق و توجیه و ماستمالی و ممانعت از رو شدن ترور، همپای تروریسم است از نظر حقوقی، و برخی در غرب آن را بدتر میدانند و بیشتر مستوجب تنبیه !

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: