آدرس پست الکترونيک [email protected]

دوشنبه، 7 شهریور ماه 1401 = 29-08 2022

در جلسه دادگاه سپیده رشنو چه گذشت؟ اعتراف اجباری

خبرگزاری وابسته به قوه قضائیه خامنه ای نوشت: سپیده رشنو در جلسه دادگاه ضمن ابراز پشیمانی از شرکت در کمپین مسیح علینژاد گفت: مسیح علینژاد آنور آب نشسته و امثال مرا به بی حجابی تشویق می‌کند و پول می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری میزان، نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده سپیده رشنو صبح امروز به ریاست حجت الاسلام و المسلمین قاضی افشاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، با حضور نماینده دادستان، وکیل و خانواده متهم برگزار شد.

در ابتدای جلسه دادگاه به دستور قاضی افشاری نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و به قرائت کیفرخواست پرداخت.

وی گفت: اتهام خانم سپیده رشنو دائر بر اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت کشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی و فراهم آوردن موجبات فساد است.

نماینده دادستان ادامه داد: متهم در همراهی با مسیح علی‌نژاد به فراخوان وی عمل کرده و ضمن کشف حجاب در معابر عمومی فیلمی از خود گرفته و در فضای مجازی منتشر می‌کند که همان فیلم در شبکه‌هایی همچون شبکه سعودی اینترنشنال منتشر شده است.

وی افزود: در ادامه اقدامات مجرمانه، متهم در تاریخ ۲۵ تیر ماه در اتوبوس بی‌آر‌تی پس از کشف حجاب از خانم آمر به معروف فیلمبرداری کرده و وی را به بیرون از اتوبوس پرتاب کرده است.

نماینده دادستان گفت: در ادامه این اقدامات، متهم فیلم تهیه شده را برای مسیح علی‌نژاد ارسال می‌کند. با عنایت به مستندات و کشف اقلام مجرمانه از تلفن همراه متهم، بزه انتسابی به متهم محرز بوده و اقدامات وی با مواد ۵۰۰ و ۶۱۰ و ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات منطبق است.

در ادامه جلسه، قاضی افشاری خطاب به متهم گفت: شما به اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور از طریق عناصر خارج نشین، فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و فراهم آوردن موجبات فساد متهم هستید؛ یعنی اتهامات شما فقط منتهی به اتفاق رخ داده در اتوبوس بی‌آرتی نیست.

در ادامه سپیده رشنو در جایگاه دفاعیات متهم قرار گرفت و با اشاره به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در بخشی از دفاعیات خود و توضیح اتفاق روز مورد اشاره گفت: روز ۲۵ تیر در بی‌آرتی شالم را در آوردم و در دستم گرفتم که در این بین بحث و درگیری بین من و خانم حاضر در تصویر رخ داد و از این اتفاق فیلم گرفتم.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین قاضی افشاری از متهم خواست که در زمینه توییت منتشر شده وی در فضای مجازی و در معابر عمومی و خیابان‌ها در تاریخ ۲۱ تیرماه توضیحاتی ارائه دهد که متهم پس از ارائه دفاعیاتی به دروغ‌های منتشر شده در مورد وی در برخی رسانه‌های معاند اشاره کرد و گفت: مطالب دروغ زیادی علیه من نوشتند از جمله اینکه گفته بودند پس از شکنجه شدن به بیمارستان طالقانی منتقل شدم که فردای آن روز به خانواده خود زنگ زدم و این موضوع را تکذیب کردم. در مدت زمان حضورم در بازداشتگاه خیلی دروغ علیه من نوشتند.

وی در ادامه با ابراز پشیمانی از مشارکتش در کمپین‌های مسیح علی نژاد تاکید کرد: این فرد آن‌ور آب نشسته، از افراد سواستفاده می‌کند و این ور آب یکی مثل من را تشویق به ترویج بی حجابی می‌کند و پول می‌گیرد.ایران فردا August 29, 2022 06:57 PM

ننگ بر شما ها فرقه تبهکار ٫ که یک بانو ایرانی را که از حق پوشش خود دفاع میکند به اسارت میگیرید ٬ شکنجه میکنید به سیاه چال جنایتکاران اسلامی میاندازد و در انتها به یک بیداد گاه ٫ شبیه ولی نعمتتان پوتین لا مذهب میکشانید و سناریوی نیم قرن پیش کمونیست ها را تکرار میکنید
شما ها فقط نفرت مردم را به این فرقه جنایتکارتان میافزایید

گزارش یا اعتراض به این نظر


منوچهر August 29, 2022 07:15 PM

رژیم ننگین جمهوری اسلامی برای همین مسیح علی‌نژاد را اختراع کرده و در کشور دوست و برادر «آمریکا» جاسازی کرده است تا هر حرکت ابتکاری و معترضانه بانوان آزاد و آزادی‌خواه ایرانی را بتواند به وی نسبت داده و آن را عملی القا شده از خارج و فاقد اصالت جلوه بدهد اینکه در این میان کشورهای مدعی دفاع از حقوق بشر در برابر حرکتهای آزادی‌خواهانه و حق‌طلبانه جوانان ایرانی سکوت محض پیشه کرده‌اند و در حال معامله و بده‌بستانهای ضد ایرانی با ملاهای جنایتکار کمونیست مسلک هستند لکه ننگی بر دامن دولتهای آنهاست که ثبت ابدی تاریخ جهان می‌شود

گزارش یا اعتراض به این نظر


بهرام August 29, 2022 09:40 PM

سپیده رشنو بزودی به همراه دیگر زندانیان سیاسی و عقیدتی زن و مرد از زندان آزاد خواهند شد و بانیان و زندانبانان این بی گناهان به اشد مجازات خواهند رسید
دور نیست روزی که مردم ایران پس از سرنگون کردن رژیم خونخوار آخوندی انتقام خویش را از ملایان بگیرند و آنچنان درسی عبرتی به این جانیان و قوم تبهکار بدهند که دیگر در آینده این سرزمین هیچ گروه یا قومی جرأت چنین جسارتی به مردم ایران نکنند
زمان برای جدا شدن از حکومت خامنه ای به اتمام رسیده و آنهایی که هنوز در این نظام مأمورند دیگر معذور نیستند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: