آدرس پست الکترونيک [email protected]

شنبه، 2 مهر ماه 1401 = 24-09 2022

آمریکا و اینترنت ماهواره ای؛ واکنش هراس آلود فرقه تبهکار

نورنیوز وابسته به شورای عالی امنیت جمهوری اسلامی امروز در بیانیه ای نوشت: به نظر می‌رسد، غربی‌ها مجددا با دریافت مشاوره‌های جهت‌دار و غیر واقعی در مورد محیط داخلی ایران، دچار اشتباه محاسباتی شده و بر اساس آن در پی ایفای نقش فعال برای بر هم زدن امنیت، ثبات و آرامش کشور هستند.

طی روزهای اخیر و با توجه به رخدادهای جاری در کشور، اقدامات پیدا و پنهانی از سوی کشورهای غربی به‌ویژه آمریکا و چند کشور اروپایی در راستای ایجاد و توسعه اغتشاش در کشور انجام شده که عمدتا تحت رصد و اشراف نهادهای ذیربط در کشور است و در جای خود به آن پاسخ مناسب ارائه خواهد شد.

هدایت فعال اغتشاش‌گران از سوی رسانه‌های غربی، تلاش برای فعال‌سازی شبکه ارتباطی برای حوزه سرزمینی ایران به صورتی که خارج از مدیریت حاکمیت باشد، اقدامات خارج از قواعد دیپلماتیک توسط برخی کارکنان سیاسی سفارت‌خانه‌ها، حملات سایبری به سامانه‌های مختلف و برخی از اقدامات دیگری که در وقت مناسب بیان خواهد شد، نشان‌دهنده عزم کشورهای معاند برای ضربه زدن به کیان جمهوری اسلامی است.

اخبار رسیده به «نورنیوز» حاکیست که برخی تحرکات از سوی کشورهای غربی برای استفاده از ابزارهای تجاری به منظور تحت فشار قرار دادن ایران نیز در دستور کار است که البته هنوز در مرحله بررسی است.

در این میان تصمیم آمریکا برای صدور گواهی عمومی D-2 در زمینه رفع تحریم از پاره‌ای خدمات اینترنتی و فناوری‌محور برای ایران که به درخواست شرکت اسپیس ایکس برای ارائه اینترنت ماهواره‌ای به کاربران ایرانی انجام شد در نوع خود موضوعی است که از ابعاد مختلف جای توجه و بررسی دارد.

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات در واکنش به این اقدام گفت: اگر بخواهند خدمات به ایران بدهند باید ضوابط کشورمان را رعایت کنند. بعید می‌دانم به این زودی اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران فعال شود.

صرف نظر از پیچیدگی‌های فنی حاکم بر اجرای پروژه فعال‌سازی اینترنت ماهواره‌ای برای کاربران ایرانی و عواقب حقوقی که این اقدام می‌تواند برای شرکت ارائه‌دهنده این خدمات به‌دنبال داشته باشد، ورود آمریکا به این سطح از مداخله در امور داخلی ایران، موضوعی نیست که قابل اغماض باشد و به طور قطع با پاسخ لازم از سوی نظام همراه خواهد شد.ایران فردا September 24, 2022 05:21 PM

شما ها جنایتکاران این فرقه انسان کش به ضوابط کدام مملکت و انسان ها احترام میگذارید ٫ شما ها تروریست ها بی رحم و آدم کش به حریم کدام همسایگان و انسان ها احترام میگذارید شماها با هیچ یک از معیار های انسانی پایدار نیستید ٫ انسان میکشید میگوئید خدعه کردم دروغ ریا و دزدی میکنید میگوئید تقیه کردم ٫ مرگ بر شماها که در دقیقه آخر هم قدرت تشخیس موقعیت زمانی را ندارید ٫ از دزدان بی سوادی که قدر به نوشتن اسم خود نیستنند ویک شبه دکتر و دکتر مهندس میشوند انتظار بیشتری نیست

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: