آدرس پست الکترونيک [email protected]

آدينه، 18 آذر ماه 1401 = 09-12 2022

تبدیل خانه فعالان کُرد به پایگاه بسیج/جوانی را زیر شکنجه کشتند

سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو» از مصادره اموال فعالان سیاسی کُردِ خارج از کشور در ایران خبر داد. این سازمان عکسی از مصادره ملک منوچهر پیرمرادی در یکی از روستاهای شهرستان دالاهو در اطراف کرمانشاه منتشر کرده است.

بر اساس پارچه‌ نصب‌شده در محل، خانه این فعال سیاسی به دستور دادستانی کل کشور و دادستان کرمانشاه مصادره شده و قرار است به پایگاه بسیج تبدیل شود.

جوان ۲۲ساله را زیر شکنجه کشتند

بنا بر گزارشها شادمان احمدی از بازداشت شدگان قیام سراسری در بازداشتگاه کلانتری دهگلان زیر شکنجه دژخیمان خامنه‌ای جان باخت.

قوه قضاییه خامنه ای امروز جان باختن شادمان احمدی را تایید کرده ولی مدعی شده که او خودزنی کرده است.

میزان، خبرگزاری قوه قضاییه خامنه ای نوشته که بازداشت شادمان احمدی با شکایت شاکی خصوصی انجام شده و او چندین بار اقدام به خودزنی مانند کوبیدن سر به دیوار و بریدن گلو با شیشه کرده بود.

این در حالیست که شبکه حقوق‌بشر کردستان می‌گوید: شادمان احمدی، جوانان ۲۲ساله که عصر پنجشنبه هفدهم آذرماه به‌دلیل شرکت در تظاهرات شهر دهگلان بازداشت شده بود، ساعتی پس از دستگیری «بر اثر شکنجه» در بازداشتگاه کلانتری این شهر جان باخت.

بر اساس همین گزارش، دژخیمان رژیم پس از چند ساعت به خانواده او اعلام کردند که شادمان احمدی در بازداشتگاه جان خود را از دست داده است.

شبکه حقوق‌بشر کردستان افزود: که خانواده شادمان احمدی تأکید دارند که فرزندشان «در اثر شکنجه نیروهای انتظامی در کلانتری» کشته شده است.

وبسایت کردپا نیز نوشت: روز پنجشنبه هفدهم آذرماه، شادمان احمدی، شهروند اهل دهگلان زیر شکنجه نیروهای امنیتی جان خود را از دست داد.

به گفته یک منبع مطلع، نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم قضایی به منزل شادمان احمدی یورش بردند و او را به اتهام شرکت در اعتراضات بازداشت کرده بودند.

این منبع مطلع افزود: این شهروند پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی به کلانتری دهگلان در میدان ساعت منتقل و پس از چند ساعت بازداشت، خانواده احمدی مطلع شدند که فرزندشان زیر شکنجه جان خود را از دست داده است.

نیروهای امنیتی خانواده شادمان احمدی را تحت فشار قرار دادند که پیکر او را شبانه و بدون حضور مردم به خاک بسپارند.
Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: