آدرس پست الکترونيک [email protected]

یکشنبه، 18 دی ماه 1401 = 08-01 2023

کشف طرح عملیات تروریستی در آلمان؟ چه کسی پشت پرده است؟!

پلیس ضد ترور آلمان دو تبعه ایرانی را به دلیل طراحی "حمله ترویستی با انگیزه اسلام‌گرایانه" دستگیر کرده است. به گزارش رسانه‌های آلمانی، سرویس مخفی یک کشور دوست (احتمال زیاد اسرائیل) به مقامات امنیتی آلمان درباره خطر حمله با مواد شیمیایی هشدار داده است.

اخیرا شبکه خبری بی بی سی در گزارشی تحقیقی گفته بود شواهد نشان از نفوذ عمیق موساد، سرویس اطلاعات خارجی اسرائیل در دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی دارد.

تلویزیون آلمان نیز ماه گذشته میلادی به نقل از محافل امنیتی آلمان خبر از دخالت احتمالی سپاه پاسداران و یک ایرانی-آلمانی داد که در حمله به مراکز یهودیان در غرب آلمان شرکت داشته است.

شبکه خبری دویچه آلمان امروز در گزارشی گفت: در شهر کاستروپ-راوکسل واقع در منطقه روهر در ایالت نورداین-وستفالن آلمان ماموران پلیس ضد ترور یک مرد ۳۲ ساله ایرانی را دستگیر و آپارتمان او را بازرسی کردند.

به گفته دادستانی دوسلدورف این شهروند ایرانی یک "حمله با انگیزه اسلام‌گرایانه" را طراحی کرده است.

دادستان عمومی دوسلدورف، پلیس رکلیگ‌هاوزن و مونستر اعلام کردند که این مرد مظنون سموم "سیانید و ریسین" برای این "اقدام جنایتکارانه" خود تهیه کرده است.

رسانه‌های آلمان هنوز درباره جزئیات و اهداف این حمله توضیحات بیشتری ارائه نکردند.

به گفته موسسه روبرت کخ (RKI) آلمان ماده سمی ریسین در فهرست سلاح‌های جنگی تحت عنوان "سلاح‌های بیولوژیکی" قرار دارد. ریسین (رایسین) ماده‌ای بسیار سمی است که حتی مقدار اندکی از آن به اندازهٔ چند دانهٔ نمک خوراکی می‌تواند انسان بالغ را از پای درآورد. این سم بسیار خطرناک از گیاه کرچک تهیه می‌شود.

اثر سمی ریسین ده‌ها برابر بیشتر از سیانور است.

گفته می‌شود پادزهر خاصی نیز برای آن وجود ندارد. سیانید نیز بسیار سمی است، حتی کوچک‌ترین مقدار آن برای انسان کشنده است.

پلیس آلمان مظنون بازداشت شده ایرانی را اقدام به تدارک یک عمل خشونت‌آمیز جدی و خطرناک علیه دولت متهم کرده است.

"وست‌دویچر روندفونک کلن" WDR در گزارش خود از بازداشت دونفر خبر داده است. طبق این گزارش افراد دستگیر شده دو برادر هستند و در حین دستگیری هیچ‌گونه مقاومتی از خود نشان نداده‌اند.

شمار زیادی از نیروهای پلیس، آتش‌نشانی و نیروهای امدادی در محل حضور داشتند. بسیاری از نیروهای اورژانس لباس‌های ویژه محافظتی پوشیده بودند.

کارکنان موسسه روبرت کخ نیز به دلیل خطرات بیولوژیکی و شیمیایی برای کارکنان اورژانس به عنوان مشاور در محل حضور داشتند. چندین کارمند اداره پلیس جنایی فدرال آلمان نیز در محل مستقر شده‌اند. مدارک و اسناد به دست‌آمده در حال بررسی و ارزیابی است.

طبق گزارش رسانه‌های آلمان اداره پلیس جنایی فدرال چندین روز در حال رصد این ایرانی بوده است.

رسانه‌های آلمان در گزارش‌ها خود به این موضوع هم اشاره کردند که "سرویس مخفی" یک کشور دوست به مقامات امنیتی آلمان درباره "خطر حمله با بمب شیمیایی" هشدار داده است.Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: