آدرس پست الکترونيک [email protected]

سه شنبه، 4 بهمن ماه 1401 = 24-01 2023

مقررات جدید در فوتبال پاسداران؛ شادی بعد از گُل زدن اجباری شد!

صادق زیباکلام (استاد علوم سیاسی دانشگاه) در صفحه اینستاگرام خود نوشت: فدراسیون فوتبال ایران ظاهراً شادی بعد از زدن گل را جز مقررات فوتبال نموده و بازیکنان می‌بایستی بعد از زدن گل، حتماً ابراز شادی کنند.

جناب «رضا شکاری»، بازیکن تیم فوتبال «گل‌گهر سیرجان» بعد از زدن گل به تیم همیشه قهرمان «تراکتورسازی تبریز»، به منظور همدردی با مردم، از ابراز شادی خودداری می‌کند. اگرچه او بعداً می‌گوید که عدم ابراز شادمانی‌اش بواسطۀ مسائل شخصی بوده و رسانه‌ها آن را درست انعکاس نداده بودند، اما ظاهراً تصمیمات انضباطی برایش در نظر گرفته شده.

فیفا هنوز از داستان پروندۀ ممانعت از حضور بانوان ایران در ورزشگاه‌ها خلاص نشده، که حالا با پروندۀ جدیدی از کشورمان روبرو خواهد شد. اگر بازیکنی به‌هر دلیلی نخواست بعد از زدن گل شادمانی کند، آیا مسئولین باشگاهی و فدراسیون غرورآفرین فوتبال ایران می‌توانند او را مجازات نمایند؟

فوتبال به‌کنار، امید و شاید هم اندکی انتظار آن می‌رفت که بعد از آن‌همه اعتراضات، مسئولین یک‌کم با مردم مهربانانه‌تر برخورد می‌کردند و اصراری بر برخ‌کشیدن قدرت، عظمت، توانمندی، اقتدار و صلابت‌شان را به مردم نمی‌داشتند. مردم می‌دانند شما به‌حمدالله چقدر قدرتمند هستید. باور کنید نیازی به اثباتش نیست.

ای مهان کشتیم ما خصم برون
ماند خصمی زان بتر در اندرونTranslate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: