آدرس پست الکترونيک [email protected]

شنبه، 12 فروردین ماه 1402 = 01-04 2023

یکصد ضربه شلاق بابت نخواندن نماز و عدم حضور در مسجد طالبان

نیروهای طالبان در شهر هرات شبانه تفتیش انجام می‌دهند و کسانی که در نماز جماعت شرکت نکنند را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند. منابع محلی می‌گویند، افراد طالبان شماری از شهروندان ناحیه یازدهم شهر هرات را در دو شب گذشته به دلیل عدم اشتراک در نماز تروایح، شلاق زده‌اند.

به گزارش صدای افغانستان، افراد طالبان شماری از شهروندان ناحیه یازدهم شهر هرات را در دو شب گذشته به دلیل اشتراک نکردن در نماز تراویح لت و کوب کردند. افرادی که مورد لت و کوب نیرو‌های این گروه قرار گرفته‌اند، دواخانه‌داران، دکان‌داران و شهروندان محل هستند.

یک شهروند شهر هرات که نخواست نامش فاش شود گفت: طالبان در داخل شهر هرات شبانه تفتیش انجام می‌دهند و کسانی که در نماز جماعت و تراویح شرکت نکنند را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.

این شهروند هرات اضافه کرد که افراد طالبان هیچ‌گونه عذر را در عدم اشتراک نمازتراویح نمی‌پذیرند و حتی دارو فروشان که افراد مریض به آن‌ها مراجعه می‌کنند را وادار کردند که داروخانه‌های‌شان را بسته و در نماز تراویح اشتراک کنند.

این درحالی‌است که پیش از این ام ربه معروف این گروه در استان بدخشان برای کسانی که در نمازجماعت شرکت نمی‌کنند، جریمه وضع کرده است.

kiani April 1, 2023 01:39 PM

لا اکراه فی الدین، تبدیل شده به اکراه فی الدین

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: