آدرس پست الکترونيک [email protected]

آدينه، 19 خرداد ماه 1402 = 09-06 2023

کشورهای غربی درحال تنگ کردن حلقه محاصره سپاه پاسداران

یک نماینده سنای کانادا خبر داد که طرحش برای پیشنهاد به دولت کانادا برای طبقه‌بندی سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی در سنای این کشور به تصویب رسیده است.

دولت کانادا با وجود اعمال تحریم‌های گسترده علیه فرماندهان و اعضای سپاه پاسداران، هنوز این نهاد نظامی ایدئولوژیک جمهوری اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار نداده است.

به گزارش رادیو فردا، روز دوشنبه آینده در جلسه‌ای در پارلمان کانادا دلایل قرار گرفتن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی و اقدام دولت در این زمینه به بحث گذاشته خواهد شد.

در ماه‌های گذشته و با آغاز خیزش انقلابی ایرانیان، درخواست‌ها برای تروریستی شناختن سپاه از سوی کشورهای غربی افزایش بیشتری یافته است.

به گزارش ایران اینترنشنال، روز چهارشنبه هم پارلمان بریتانیا در جلسه‌ای به بررسی سیاست دولت این کشور در قبال جمهوری اسلامی پرداخت و تعدادی از نمایندگان بار دیگر با برشمردن اقدامات تروریستی سپاه پاسداران و تهدیدهای این نیروی نظامی جمهوری اسلامی در منطقه خاورمیانه، سراسر جهان و حتی داخل خاک بریتانیا، خواستار تروریستی خواندن سپاه پاسداران شدند.

شاهزاده رضا پهلوی چند هفته پیش تردید کشورهای غربی برای تروریست شناختن سپاه را به این دلیل دانست که آن‌ها احتمالا از تاثیر گسترده آن در داخل ایران و خارج کشور آگاه نیستند؛ در حالی‌ که تروریست شناختن سپاه به منزله «کشیدن بزرگ‌ترین دندان رژیم» است.Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: