آدرس پست الکترونيک [email protected]

چهارشنبه، 24 خرداد ماه 1402 = 14-06 2023

هشدار زندانی سیاسی به اپوزیسیون: تاریخ ما را نخواهد بخشید

بهاره هدایت، فعال سیاسی زندانی، در نامه ای به نیروهای اپوزیسیون، به‌ویژه در خارج از کشور،‌ هشدار داد که نزاع در اپوزیسیون به سرخوردگی در مردم دامن خواهد زد.

او نامه خود را «نقدی» خوانده بر «بی‌پرواییِ برخی نیروهای سیاسی در دامن زدن به نزاع‌های بیهوده به‌ جای انجام دادنِ کار» خود و نوشته است: «چشم از هدف برندارید که تاریخ این سرزمین ما را نخواهد بخشید اگر این میدان را به تمناهای شخصی‌مان ببازیم.»

خانم هدایت که پیش از این هفت سال را در زندان گذرانده بود، اکنون برای تحمل چهار سال حکم زندان به‌دلیل اعتراض به سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط سپاه پاسداران، در زندان اوین محبوس است.

او پیشتر در آذرماه سال ۱۴۰۱،‌ در اوج اعتراضات «زن، زندگی، آزادی»، در نامه‌ای دیگر ضمن برشمردن جدایی مسیر جنبش اعتراضی ۱۴۰۱ از جریان اصلاح‌طلبان گفته بود که «جمهوری اسلامی باید برود زیرا سرشت و سرنوشتش تباهی‌ست».

خانم هدایت حال در نامه تازه خود می‌گوید در حالی که «ایده‌ براندازی و ضرورت آن در جان مردم جاری است... روزی نیست که اپوزیسیون خودزنی نکند و پاره‌ای از خودش را نکُشد، و همزمان این امیدهایی را که با مرارت روئیده لگدمال تمناهایش نکند».

او نوشته است که «منشاء عمده این نزاع‌ها را رانه‌های شخصی» می‌داند که می‌تواند به «فرقه‌سازی» منجر شود.

بهاره هدایت با طرح پرسش‌هایی «بنیادین» که به گفته او باید اپوزیسیون در پی پاسخ دادن به آنها باشد، می‌گوید که اپوزیسیون جمهوری اسلامی در حال حاضر «دچار شدت اغتشاش ایده‌هاست؛ هرکس به مناسبتی و از رهگذری، پاره‌ای از یک ایده‌- عمدتا و گاهی ظاهرا- مشروع را از جا کنده و به میان اتمسفر سیاسی پرتاب می‌کند».

به عبارت دیگر، به گفته خانم هدایت، اپوزیسیون دچار «همه‌چیزگوییِ هیچ‌چیز نگو» است.

به گزارش رادیو فردا، خانم هدایت با یادآوری این اختلافات تأکید می‌کند که پس از آبان ۹۸ و شلیک به هواپیمای اوکراینی به دست سپاه، «منطق و استلزامات جنگی بر وضعیت حاکم شد، و هنوز هم آن منطق برقرار است. و عطف به این منطق است که نیروهای سیاسی برانداز باید به برنامه‌ سیاسی بیندیشند، آن‌ را تدارک ببینند، و مخاطرات و مسئولیتش را بپذیرند.»اردلان June 14, 2023 08:54 AM

خانم هدایت اکثریت مردم در داخل ایران کوچکترین ارزشی برای مجموعه اپوزیسیون قاعل نیستند که بخواهند سرخورده شوند
مهمترین مسئله کنونی مردم تنها وجود مشکلات داخلی در میان گروههای پادشاه خواهی ست
اما مردم در سراسر کشور بدون هراس از وحوش رژیم در دل تنها منتظر رفع مشکلات مذکور هستند تا با انسجام و هماهنگی بیشتر با یکدیگر به مصاف رژیم تروریستی جمهو ری عسلامی بروند

گزارش یا اعتراض به این نظر


بهرام June 14, 2023 04:31 PM

خانم بهاره هدایت به شما بخاطر شجاعت و مبارزات در برابر رژیم و این همه سالها که در زندان بودید افتخار میکنم ولی منظور از اپوزیسیون کیست؟

اگر اصلاح طلبها هم بخشی از این اپوزیسیون هستند پس آنها باید اتبدا از رژیم جمهوری اسلامی و بنیانگذارش خمینی فاصله بگیرند سپس میتوانند در راه سرنگونی رژیم همراه اپوزیسیون قدم بردارند ولی آن هم آخر صف، نه اینکه از روز اول بیایند و بخواهند ریاست کنند

به کسانی که سالها با رژیم بچه کش همراهی کردند نمیشود اعتماد کرد
همکاری را باید در میدان کرد ولی بجز طرفداران سلطنت کسی در میدان نیست

تمام پتانسیل فعالین داخل کشور با اعتراضات صلح آمیز از بین رفت و نزدیک به ۲۵۰ هزار نفر زندانی دادیم نزدیک به ۶۰۰ کودک و جوان کشته دادیم باز اپوزیسیون خارج از کشور میگوید صلح آمیز باشد و تنها به مزدوران خامنه ای حق خشونت میدهند

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: