آدرس پست الکترونيک [email protected]

پنجشنبه، 29 تیر ماه 1402 = 20-07 2023

هشدار درباره حمله ارتش روسیه به کشتی‌های حامل گندم در دریای سیاه

آمریکا هشدار داد که روسیه ممکن است با حمله به کشتی‌های غیرنظامی در دریای سیاه تلاش کند نیروهای اوکراین را مقصر این گونه حملات نشان دهد.

یک مقام شورای امنیت ملی آمریکا گفت بر اساس اطلاعاتی که به‌تازگی از طبقه‌بندی خارج شده، این احتمال وجود دارد که روسیه تأسیسات غلات اوکراین و کشتی‌های غیرنظامی در مسیر بنادر سیاه را به گونه‌ای هدف قرار دهد که گویی توسط اوکراین انجام شده است.

وی افزود که روسیه مین‌های دریایی بیشتری را در نزدیکی بنادر اوکراین کارگذاری کرده است.

به گفته این مقام کاخ سفید، «این یک تلاش هماهنگ برای توجیه هرگونه حمله به کشتی‌های غیرنظامی در دریای سیاه برای مقصر دانستن اوکراین است».

به گزارش رادیو فردا، آدام هاج به یک ویدئوی انتشاریافته از سوی ارتش روسیه اشاره کرد که در آن گفته شده یک مین دریایی کارگذاری شده اوکراین را «شناسایی و منهدم کرده است».

روسیه هشدار داده بود که از روز پنج‌شنبه کشتی‌هایی را که در مسیر بنادر اوکراین در دریای سیاه حرکت کنند به عنوان هدف نظامی تلقی خواهد کرد.

وزارت دفاع روسیه در اخطار خود افزوده بود کشتی‌هایی که زیر پرچم کشورهای مختلف به سوی بنادر اوکراین حرکت کنند، مانند اهداف نظامی اوکراینی در نظر گرفته می‌شوند.Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: