آدرس پست الکترونيک [email protected]

پنجشنبه، 26 مرداد ماه 1402 = 17-08 2023

افزایش دیوانه وار سرکوب، نمایش وحشت حکومت خامنه ای است

فعالان مدنی ایران می‌گویند که دستگاه‌های قضایی و امنیتی به طور همزمان چندین نفر را در رشت، مهاباد، اشنویه، تهران و تبریز و چند شهر دیگر بازداشت یا احضار کرده‌اند.

شمار زیادی از بازداشت‌شدگان زن هستند و جلوه جواهری و فروغ سمیع‌نیا، از فعالان سرشناس جنبش زنان ایران، جزو بازداشت‌شدگان یورش‌های هماهنگ به خانه‌های فعالان در استان گیلان هستند.

در مجموع در استان گیلان ۱۱ نفر بازداشت شده‌اند. جلوه جواهری، فروغ سمیع‌نیا، نگین رضایی، زهرا دادرس، زهره دادرس، شیوا شاه‌سیاه، متین یزدانی، یاسمین حشدری، واحده خوش‌سیرت، سارا جهانی، و هومن طاهری در شهرهای رشت، انزلی، لاهیجان و فومن بازداشت شدند.

بیدارزنی، از رسانه‌های جنبش زنان در ایران، می‌گوید پس از مراجعه خانواده‌های بازداشت‌شدگان مسئولان قضایی «از ارائه‌ی هر گونه توضیحی پیرامون نهاد بازداشت‌کننده و محل نگهداری آنها خودداری» کرده‌اند.

موج جدید بازداشت و احضار در آستانه سالگرد کشته شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد آغاز شده است، رویدادی که به اعتراضات سراسری بی‌سابقه با شعار «زن، زندگی، آزادی» و رویارویی زنان معترض با حکومت در حرکاتی چون به آتش کشیدن روسری‌ها منجر شد.

گزارش‌هایی هم از چندین مورد دیگر منتشر شده که بازداشت شهروندان در روزهای گذشته رخ داده اما درباره‌اش خبررسانی نشده بود.

همچنین تعدادی از بازاریان سقز هم تحت فشار قرار گرفته‌اند تا تعهد کتبی بدهند که در سالگرد کشته شدن مهسا (ژینا) امینی در اعتصاب احتمالی شرکت نخواهند کرد.Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: