آدرس پست الکترونيک [email protected]

آدينه، 24 شهریور ماه 1402 = 15-09 2023

سالروز انقلاب مهسا؛ زندانیان سیاسی اوین وارد اعتصاب غذا می‌شوند

آیدا یونسی، خواهر علی یونسی با انتشار متنی در شبکه ایکس از «اعتصاب غذای برادرش و امیرحسین مرادی» در زندان اوین تا سالگرد کشته‌شدن مهسا امینی خبر داد. همچنین مصطفی تاج زاده، حسین رزاق، سعید مدنی، مهدی محمودیان و محمد نجفی، پنج زندانی سیاسی اوین، در نامه‌ای اعلام کردند در "سالگرد آغاز اعتراضات، به منظور اعلام همبستگی با خواست و اراده زنان و مردان و نسل جوان" از فردا، ۲۵ شهریور، اعتصاب غذا می‌کنند.

این پنج فعال سیاسی و مدنی محبوس در زندان اوین، در نامه‌ای با عنوان "اراده مردم می‌تواند همه محاسبات را به هم بزند" از صفحه اینستاگرام حسین رزاق منتشر شد، ضمن اشاره به اینکه خیزش زن، زندگی، آزادی، "فصلی نو در مبارزات مردم برای نیل به دموکراسی، توسعه و تحقق تعیین حق سرنوشت ملت" گشوده است، تصریح می‌کنند:

جنبش مقدس «مهسا» شوکی بزرگ برای ارکان نظام سراسر بحران و همه حافظان وضع موجود بود؛ و نشان داد با وجود میلیاردها هزینه از منابع ملی برای تبلیغ و ترویج ایدئولوژی حاکم و تبلیغات سرسام‌آور از منابر و دیگر رسانه‌های رسمی و غیررسمی، گسترش نهادهای امنیتی و نظامی و توزیع رانت‌های قدرت و ثروت از جیب ملت، اراده مردم و بویژه جوانان می‌تواند همه محاسبات را به هم بزند و راه ملت را به سوی فردا بگشاید.

به گفته آنان جنبش اخیر نشان داد که جوانان و نوجوانان ایران با وجود همه سختی‌ها، عزم خود را برای ساختن "ایرانی آزاد و برابر و توسعه‌یافته" جزم کرده‌اند. این پنج فعال سیاسی و مدنی در ادامه تصریح می‌کنند که "بی‌تردید این تلاش‌ها در ادامه راهی که بیش از یکصد سال پیش با انقلاب مشروطه آغاز شد، اکنون در کمال بلوغ و رشد، فردایی دیگر را نوید می‌دهد".

Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: