آدرس پست الکترونيک [email protected]

شنبه، 27 آبان ماه 1402 = 18-11 2023

بایدن: در نهایت تشکیلات خودگردان فلسطینی باید بر غزه حکومت کند

رئیس جمهور آمریکا شنبه شب بار دیگر ضمن مخالفت با برقراری آتش‌بس در غزه گفت که پس از جنگ اسرائیل و حماس، در نهایت تشکیلات خودگردان فلسطینی باید بر نوار غزه و کرانه باختری حکومت کند.

بایدن در مقاله‌ای در واشنگتن پست نوشت: در حالی که در جهت راه حل دو دولتی و برای صلح تلاش می‌کنیم، غزه و کرانه باختری باید تحت یک ساختار حکومتی واحد و در نهایت تحت تشکیلات خودگردان فلسطینی احیاشده، دوباره متحد شوند. هیچ گونه جابجایی اجباری فلسطینی‌ها از غزه، هیچ اشغال دوباره، هیچ محاصره و کاهش قلمروی نباید وجود داشته باشد.

او در این مقاله تلاش کرد تا به این پرسش پاسخ دهد که پس از پایان درگیری، آمریکا برای غزه چه می‌خواهد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفته است که اسرائیل باید «تمام مسئولیت نظامی» در غزه را «برای آینده قابل پیش بینی» در اختیار داشته باشد.

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر با آتش‌بس در غزه مخالفت کرد و افزود: هر آتش‌بسی فرصتی برای بازسازی زرادخانه راکتی، جابجایی نیروهای خماس و حمله دوباره به افراد بی‌گناه است.

بایدن همچنین گفت که ایالات متحده آماده است علیه «افراطی‌هایی» که به غیرنظامیان در کرانه باختری حمله می‌کنند، ممنوعیت صدور روادید اعمال کند.

خشونت شهرک‌نشینان اسرائیلی علیه فلسطینی‌های کرانه باختری از زمان حمله حماس به اسرائیل در هفتم اکتبر افزایش یافته است.

بایدن گفت: من در گفت‌وگو با سران اسرائیل تاکید کرده‌ام که خشونت‌های افراطی ها علیه فلسطینی‌ها در کرانه باختری باید متوقف شود و کسانی که این خشونت‌ها را مرتکب می‌شوند باید پاسخگو باشند.
Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید: