آدرس پست الکترونيک [email protected]

تازه ترين اخبار ما را در سايت يا وبلاگ خودتان بگذاريد

آدينه، 11 اسفند ماه 1396 = 02-03 2018

رویترز؛ آغاز مذاکرات برای خوراندن جام زهر

به گزارش رویترز، کشورهای اروپایی با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل رئیس‌جمهور آمریکا درباره برجام، وارد گفت‌وگوهایی با رژیم ایران درباره مسائل منطقه‌ای شده‌اند.

به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز گزارش داده سه کشور بزرگ اروپایی، همراه با ایتالیا در حال گفت‌وگو با مقام‌های حکومت ایران درباره مسائل منطقه‌ای هستند.

به ادعای رویترز، مقام‌های ارشد دو طرف اولین نشست خود را ماه گذشته در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ برگزار و درباره نقش حکومت ایران در درگیری‌های یمن گفت‌وگو کرده‌اند.


کارشناسان داخلی: در وضعیت آچمز قرار داریم

اظهارات مقامات اروپایی طی یک ماه گذشته نشان دهنده این است که آنها سیاست‌های جدیدی در قبال حکومت ایران و ایالات متحده آمریکا اتخاذ کرده‌اند که می‌تواند به نوعی شرایط را برای تهران دست‌خوش تغییرات بسیاری کند.

در همین خصوص علی خرم دیپلمات سابق در گفت‌وگو با فرارو عنوان کرد: ما می‌دانستیم که ترامپ در تلاش است که اروپایی‌ها را با خود همراه کند و با تمام توان و اختیاراتش برای رسیدن به این هدف در تلاش است، اما ما هیچ گام مثبت و رو به جلویی برنداشتیم و نه تنها در جایمان ایستادیم بلکه در برخی موارد هم شکست خوردیم و باعث شدیم اروپایی‌ها به سمت ترامپ بروند.

همچنین علی بیگدلی تحلیل گر مسائل بین‌الملل در خصوص تغییر رفتار اروپایی‌ها گفت: مسئله برجام و آنچه که آلمان و فرانسه از ما خواسته‌اند دو مقوله متفاوت است که نخستین بار وزیر امورخارجه آلمان آن را عنوان کرد و برای ایران سه شرط مشخص کرد. نخست مسئله حقوق بشر، دوم بازگشت نیرو‌های ایرانی به داخل مرز‌های کشور و سومین شرط هم مسئله آزمایشات موشکی بود. او در این اظهار نظر مشخصا هم اعلام کرد که این سه شرط با برجام مساوی است.

وی تصریح کرد: اجرای بخشی از این شروط کار سختی نیست. اما در مسئله بازگشت ایران به مرز‌های خود و خروج از سوریه، عراق و... شرایط بسیار متفاوت است و موانع بیشتری بر سر راه قرار دارد. بسیار سخت است که مقامات نظام موافقت کنند که به پشت مرزهایمان برگردیم و از این کشور‌ها خارج شویم. اما واقعیت این است که راهی جز این هم نداریم. زیرا ایران در شرایط آچمز قرار گرفته است و برای عبور از این وضعیت باید سه شرط اروپایی‌ها را عملی کند.


جزئیات پیشنهاد ترامپ به اروپا

روزنامه واشنگتن پست به‌ نقل از یک مقام بلندپایه دولت آمریکا که در تدوین سیاست این کشور در مورد رژیم تهران نقش دارد گزارش داد: رئیس‌جمهور آمریکا شش زمینه برای همکاری با اروپا برای تشکیل جبهه واحدی علیه حکومت ایران مشخص کرد که علاوه بر سه مورد قبلی، شامل نقض حقوق‌بشر، تهدیدات سایبری و فعالیتهای مالی سپاه پاسداران نیز می‌شود.

به نظز می رسد کاخ سفید که پیشتر توافق هسته‌ ای را به اصلاح بندهای زوال پذیر آن و محدود کردن برنامه موشکی رژیم ایران مشروط کرده بود، اکنون نقض حقوق‌بشر، تهدیدات سایبری و فعالیتهای اقتصادی سپاه را نیز به سه شرط قبلی خود اضافه کرده است.

کیهان حکومتی روز یکشنبه نوشت: این‌که شماری از دیپلماتهای اروپایی مشغول به کار شده‌اند تا از (خروج دولت دونالد ترامپ از برجام) جلوگیری کنند، نخستین نشانه همگرایی بین اروپا و آمریکا پس از ماه‌ها جدایی آشکار آنها بر سر ایران است.

روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران نیز امروز با اشاره به حرفهای اخیر عراقچی، معاون ظریف در لندن نوشت: مراقب باشیم در زمین ترامپ بازی نکنیم.


با "مرگ بر آمریکا" چرا برجام را تایید کنم؟

رئیس جمهور آمریکا روز جمعه طی سخنانی در کنگره محافظه‌کاران آمریکا، با اشاره به اینکه در ایران مرگ بر آمریکا می‌گویند، گفت: در چنین حالتی، چرا باید برجام را تایید کنم؟

ترامپ افزود: چه کسی تابحال شنیده است که صدو‌پنجاه میلیارد دلار را به حکومتی بدهند که هیچ احترامی برای شما به هیچوجه قائل نیست. برای چه؟ چرا ما این کار را انجام دادیم؟ چرا انجام دادیم؟! بهرحال ما آن را تأیید نکردیم.


واکنش معاون ترامپ به سخنان عراقچی

مایک پنس در کنفرانس محافظه‌کاران آمریکا: دیگر توافق هسته ای با رژیم تهران را تایید نمی‌کنیم

به گزارش صدای آمریکا، معاون رئیس جمهور آمریکا امروز در کنفرانس محافظه کاران آمریکا گفت: واشنگتن دیگر توافق فاجعه بار هسته ای با رژیم ایران را تایید نمی کند.

وی افزود: آمریکا همچنین دیگر فعالیت های بی ثبات کننده رژیم ایران را قبول نخواهد کرد.

پیش تر معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی گفته بود: اگر فضای ابهام‌زایی ادامه یابد و اگر شرکت‌ها نتوانند با ما کار کنند، برجام پابرجا نخواهد ماند

عراقچی روز پنجشنبه در اندیشکده سلطنتی روابط بین‌الملل "چتم هاوس" در لندن به تشریح آخرین مواضع جمهوری اسلامی درباره "برجام" پرداخت و تاکید کرد: ما در توافقی که منافعی برایمان نداشته باشد، نخواهیم ماند.

عراقچی در سخنرانی خود گفت: ما در برجام محدودیت‌هایی را پذیرفتیم تا اعتمادسازی کنیم، اما این محدودیت‌ها ابدی نخواهد بود. فکر می‌کنم برجام با این وضعیت پابرجا نخواهد ماند، اگر فضای ابهام‌زایی ادامه یابد، اگر شرکت‌ها نتوانند با ما کار کنند، ما در توافقی که منافعی برایمان نداشته باشد، نخواهیم ماند.آرش-صبحی February 22, 2018 05:02 PM

اگربه سخنان آقای عباس عراقچی معاون جوادظریف خوب توجه بشود صحبت ازمنافع رژیم رژیم اسلامی میکند، و نه ملت ایران بیشتراز(منافع ما) یعنی منافع رژیم وکارگزاران دزدواختلاسگرحکومت اسلامی سخن میگوید کما اینکه اززمان انعقاد قرارداد برجام، باانهمه سروصداوتبلیغات عوام فریبانه سفره مردم هرروزکوچک وکوچکترشد، وزمینه کسب کاربرای خرده کاسبی درایران باهزار ویک دست اندازمواجه گردیده، درمقابل هر روزشاهد هزینه های میلیاردی درکشورهای منطقه بمنظورآتش افروزی، واختلاسهای چندین وچند میلیاردی توسط عوامل حکومت فاسداسلامی بوده ایم بهمین جهت بسیاری ازمردم ایران براین باورند که، بود برجام با نبود آن هیچ فرقی نکرده وشرایط دست درازی حکومت درمنطقه راافزایش داده وسرداران سپاه توانسته اند در پناه دلارهای آزادشده بردامنه دزدیهای خود بیفزایند

گزارش یا اعتراض به این نظر


آرش-صبحی February 22, 2018 10:24 PM

موضعگیری دولت ترامپ که از زبان آقای مایک پنس معاون ریاست جمهوری آمریکا اعلام شده بارمعنائی خاصی را یدک میکشد هشداری بسیار جدی را بر ذهن متبادر میکند اینکه اگر اپوزیسیون برون مرزی نتواند در یک اقدام خردمندانه یک تشکل منسجم بعنوان آلرناتیو را تشکیل بدهد، ایالات متحده آمریکا وجامعه جهانی منتظرکسی نخواهد ماند ودست به اقدام خواهد زد باید منتظر مخاطراتی جدی باشیم که الف آن در سخنان آقای مایک پنس بیان گردیده است اگرآنگونه بشود که از فحوای کلام آقای مایک پنس قابل برداشت است مسئولیت جبران ناپذیر آن متوجه مجموعه اپوزیسیونی خواهد بود که هنوز هم مشغول روضه خوانی وذکر مصیبت است، غافل از اینکه 40 سالست این مضیبت خوانیها وتحلیل وتفسیرها وروضه خوانیای سیاسی ادامه داشته است

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی February 23, 2018 01:21 AM

بعد از چهل سال میشود به وضوح عمل جمهوری اسلامی را پیش بینی کرد طبق سابقه در جنگ تحمیلی و گروگانگیری و هسته ای و به این ترتیب عمل خواهد شد اول عر و تیز و تهدید همراه با پشتیبانی مردم در تظاهرات های فرمایشی بعد مسخره کردن دنیا و با ازدیاد فشار دنبال سوراخ جهت فرار و دادن امتیازات مملکت بر باد ده و بعد دولا شدن آقا و نمایش نرمش به جهانیان عزیزان در باره برجام موشکی نظام برای بر پا ماندن به هر خواری تن خواهد داد و حتی عظما که جسم ناقصی دارد جای دوست و جای دشمن را نشان خواهد داد تا نظام بماند و این وسط گور پدر ایران و ایرانی

گزارش یا اعتراض به این نظر


koroush February 23, 2018 11:15 PM

ترامپ افزود: چه کسی تابحال شنیده است که صدو‌پنجاه میلیارد دلار را به حکومتی بدهند که هیچ احترامی برای شما به هیچوجه قائل نیست برای چه؟ چرا ما این کار را انجام دادیم؟ چرا انجام دادیم؟! بهرحال ما آن را تأیید نکردیم
مرگ بر امریکا بدستور کارتر و دیگر دولتهای امریکا بوده برای فریب مردم ایران و چپ های دنیا و مردم منطقه و موفق هم بودید

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام February 26, 2018 02:09 PM

در وضعیت شهادتین! قرار دارید فقط خودتون رو به خ ر ی ت زدید جمع کنید برید تا از عمامه هاتون آویزون نشدید

گزارش یا اعتراض به این نظر


Koroush February 26, 2018 03:51 PM

اتفاقا اخوندها هم نيروهاشون از عراق و سوريه بداخل بر ميگرداند هم عقب نشينى از مسله موشكى را قبول ميكنند البته با پسگردنى ، مسله حقوق بشر با اسلام و ادامخوارى هيچگونه همخوانى ندارد مثل اب و روغن است حل نمى شوند،نتيجه عقبى نشينى نمى كنند براى غرب هم مهم نيست اينكار ، كار مردم ايران است

گزارش یا اعتراض به این نظر


omid February 26, 2018 04:14 PM

وقتی دولت آمریکا زمان حسین اوباما فریب برجام دولت اسلامی ملایان روباه صفت را میخورد و ترامپ دولت گذشته را سرزنش میکنند پس دولتها غریب بدانند که شما هم فریب خوردید فکر میکنید شما هم بردید خیر! مهاجرت یک ملیون سوری و ناامنی در دنیا بها قراردا د های اقتصادی شما بوده و هست امروز فقط شنیدن صدا آزادی خواهی مردم ایران و ایستادن در کناردولت امریکا میتواند گره کور سیاسی دنیا را باز کند از سویی مماشات با دولتهای یاغی مثل روسیه پوتین و کره شمالی باید کنار گذاشته شود دشمنان بشریت راهی جز این برای امنیت همه کشورها باقی نگذشته واین که دوره سازش به پایان رسیده تنها دراین مبارزه دنیا فقط سیاستمداران قدرتمندی را طلب میکند !

گزارش یا اعتراض به این نظر


اردلان February 26, 2018 07:19 PM

پیش از اتمام مهلت ۱۲۰ روزه از سوی پرزیدنت ترامپ بطور حتم سران جنایتکار رژیم از بیم سرنگونی حاضر هستند حتی جلوی دوربین های تلویزیونی با جمع شدن بدور لگنهای لبریز از کثافات بقسط خوردن محتوایات این لگنها تا به آخر اقدام کنند تا یکبار دیگر به جهانیان بفهمانند که منظور از اجرای نرمش قهرمانانه از سوی خامنه ای و دیگر سران حکومتی تنها فقط در اجرای برجام شماره یک نبوده بلکه در برجامهای بعدی ۲ و ۳ و ۴ تا به آخر هم این بخور بخورهای گذشته توسط آیت الاه های رژیم همچنان تکرار خواهد شد (:

گزارش یا اعتراض به این نظر


شهنام March 2, 2018 06:29 AM

این انگل‌ها برای زنده ماندن حاضرند مدفوع هم بخورند جام زهر که کلاسیک حساب میشه

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی March 2, 2018 09:23 AM

عزیزان مردم ایران باید تکلیف خودشان را با این قوم یاجوج و ماجوج یکسره کنند این جماعت از آن پیرمرد گوش مخملی سالوس که مرد تا این چلاق پلید سروته یک کرباس هستند و علیرغم عر و تیز های نمایشی برای حفظ این سفره بخور بخور که برای آنها و عقاید و مزخرفاتشان پهن شده آمادگی کامل برای برای خم شدن و نمایش نرمش قهرمانانه دارند همه زر مفت خمینی که عزت و شرف ما در گرو این جنگ است را بیاد دارند که بعد با زیاد شدن فشار بساط جام زهر را برای او پهن شد و استخوان به گلو و در نهایت ریق رحمت پس از دادن بیش از یک میلیون نفر کشته و زخمی و آواره و در مرحله بعد سلف حافظ عظما بعد از تحمیل هزینه‌های سنگینی در رابطه با انرژی هسته‌ای در نهایت با فضاحت عقب نشینی کرد و خم شد و نمایش نرمش قهرمانانه را اجرا کرد

گزارش یا اعتراض به این نظر


علی March 2, 2018 09:30 AM

در مورد برنامه افتضاح موشکی هم همان بساط برقرار است پس از همه زرت و پرت های بیهوده در نهایت عظما برای حفظ این بساط با نشان دادن نرمش قهرمانانه و در صورت لزوم نشان دادن جای دوست جای دشمن جام زهر را سر خواهد کشید و بعد از چندی دوباره یک ماجراجویی دیگر و تحمیل هزینه‌های سنگین و بیهوده به مردم ایران اینجا فقط مردم ما هستند که اگر بیدار نشوند و برنخیزند دودمانشان بر باد خواهد رفت

گزارش یا اعتراض به این نظر


Translate by Google: English | Français | Deutsch | Español
به اشتراک بگذارید:
  14888


© copyright 2004 - 2018 IranPressNews.com All Rights Reserved
Cookies on IranPressNews website
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. This includes cookies from Google and third party social media websites if you visit a page which contains embedded content from social media. Such third party cookies may track your use of our website. We and our partners also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you. If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, you can change your cookie settings at any time.